Jak włączam komputer musze nacisnąć F1

Witam. Mam następujący problem z komputerem natomiast. Jak włączam komputer to pokazuje się następujący komunikat : Unikown CPU is detected , updating BIOS is required to unleash its full power ! Press F1 to Resume. Czy można temu jakoś zaradzić , żeby komputer włączał się normalnie ?

ash166 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Musisz zaktualizować bios, bo płyta nie rozpoznaje procesora.

Komunikat informuje Cię o konieczności aktualizacji biosu, ponieważ nie może poprawnie rozpoznać procesora.Napisz jaką masz płytę główną i jaki to procesor.W biosie można to oczywiście wyłączyć, ale aktualizacja jest jak najbardziej wskazana.

Dałem już Asus Upade i nic :confused:

To laptop czy desktop?

Podaj model płyty głównej.

Rozumiem że zaktualizowałeś bios korzystając z Asus Update z poziomu systemu operacyjnego, tak?

Napisz jaki to procesor i płyta.

Asus P5KC

procek : Core 2 duo E8500

http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=fFZ8oUIGmLpwNMjj

sekcja download > bios oraz bios tools

P5KC BIOS 1203

oraz

Afudos BIOS update tool V2.36

Są dwa rodzaje tego procesora i obydwa działają na twojej płycie:

Zapomnialem dodac: update robi sie pod dosem

wgrywasz do katalogu plik rom (warto zmienic nazwe na krotsza z P5KC-1203.ROM na BIOS.ROM) oraz updater AFU236U.exe

wchodzisz do katalogu z tymi plikami i podajesz polecenie:

AFU236U /ibios.rom [enter]

i czekasz na aktualizację.

Lepiej żeby prądu nie zabrakło :slight_smile: bo będzie roboty więcej

jsq możesz mi to jaśniej wytłumaczyć ? bo nie czaje :frowning:

napisz na gg

Łatwiej Ci będzie zrobić aktualizacje z poziomu systemu operacyjnego:

1.Pobierz najnowszą wersje biosu

2.Uruchom Asus Update.

3.Wybierz Update bios from a file i naciśnij Next

4.Podaj ścieżkę dostępu do biosu, który wcześniej pobrałeś i postępuj zgodnie ze wskazówkami programu do aktualizacji.

5.Po aktualizacji nie uruchamiaj systemu, wejdź w bios i przywróć ustawienia domyślne Load Setup Defaults

Zamykam temat :slight_smile: Dziękuje za pomoc