Jak włączam komputer to pojawia się czarny ekran i kursor


(Kirin42) #1

Na razie to pierwszy raz mi się zdarzyło ale chcę zapytać co z tym robić? Mam windows 7. Dodam że parę dni temu komputer był włączony i wtedy było spięcie w listwie i w domu korki wysiadły i wyłączyło się a był włączony. To może być od tego?


(tomeeek64) #2

Nie instalowałaś przypadkiem aktualizacji? Czasami zdarza się, iż system “przygotowuje się” do działania po aktualizowaniu i taka sytucja czasami występuje po pierwszym uruchomieniu systemu po aktualizacji.


(Kirin42) #3

Nic mi nie wiadomo a aktualizacjach sama nie instalowałam


(tomeeek64) #4

Problem wystąpił ponownie?


(Kirin42) #5

teraz to był pierwszy raz jak zrestartowałam komputer było dobrze, może to potrzebne ale niedawno miałam taki błąd że program explorer nie odpowiada pobrałam ShellExView i wyłączyłam podświetlone na różowo programy


(tosiekbu) #6

Witam serdecznie.

 

Spróbuj odpalić system w trybie awaryjnym F8 podczas uruchamiania jeżeli się  wł to uruchom komputer  możesz też spróbować z listy wybrać  Ostatnia znana dobra konfiguracja.


(Kirin42) #7

tosiekbu- ale jak to będzie te czarne tło to wtedy włączam F8 tak? I co potem robić jak coś będzie się pojawiać? Potem po tym F8 pojawi się opcja uruchom komputer tak i mam kliknąć?  Odpalić z listy to gdzie ta lista będzie jak czarne tło?


(JNJN) #8

A może zwarcie robi zasilacz komputera.

 

Odczytaj z niego co to za firma i typ.


(mrFreeze) #9

Tuż po biosie wciskasz F8 kilka razy możesz wciskać bardzo szybko kilka razy. Zobaczysz takie okno

 

https://support.kaspersky.com/pl/images/support_new_safe_mode52-167468.gif

 

Wybierasz jak na zdjęciu.


(Kirin42) #10

“Tuż po biosie wciskasz F8 kilka razy możesz wciskać bardzo szybko kilka razy.” po biosie tzn jak jest to czarne okno już i kursor tak? nie wiem co to bios za bardzo. no bo wcześniej jak nie wiadomo może się uruchomi normalnie to po co wciskać F8

 

co do zwarcia to jak było zwarcie to skwerczało w listwie, w gniazdku jednym ale nie tym co komputer jest podłączony i w przedłużaczu do lampki nocnej podłączonej do trzeciego gniazdka, czyli chyba wina elektroniki w domu nie zasilacza?


(mrFreeze) #11

Już nic nie rozumiem. W końcu jest czarny ekran i kursor czy możesz wejść do systemu? Bios inaczej mówiąc wszystko to co się pojawia przed ładowaniem systemu.

 

np. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/23/Award_BIOS_first_screen.png


(Kirin42) #12

poczekaj bo z tego co pamiętam to najpierw pojawiały się różne napisy a dopiero jak miało załadować osatecznie system to pojawiło się czarne tło i kursor, ale jak zrestartowałam to weszłam

 

a takie napisy jak pokazujesz że np procesor to pojawiały mi się w starym komputerze a w nowym pisze Gigabate coś tam chyba o płyte główną chodzi i na dole parę napisów np bios F8


(Atronics) #13

Kirin42

 

tryb awaryjny

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/start-computer-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-7

 

 

 

 

JNJN

 

zasilacz jaki koleżanka posiada to ten

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-atx-smart-550w-modular140mm-80-bronze-sp-550mpcbeu-440694/


(Kirin42) #14

“Zaloguj się do komputera, używając konta użytkownika z prawami administratora.” tam będzie podczaas logowania do wyboru takie konto i będzie pisało “konto użykownika z prawami administratora” tak?


(Atronics) #15

będziesz miała wszystko tak jak jest tutaj

https://support.kaspersky.com/pl/general/various/493

 

 

PS.

to gniazdko co komputer,a raczej listwa jest podłączona to ma taki bolec czy nie ?

http://p.alejka.pl/i2/p_new/16/17/gniazdo-podwojne-bez-uziemienia-komplet-biale-53615489_0_b.jpg


(Kirin42) #16

bolec ma mam takie pytanie będzie głupie ale… “_W przypadku systemu  Windows 2000, XP, Vista, 7  konieczne będzie podanie hasła lokalnego  Administratora _.” skąd mam się dowiedzieć jakie to jest hasło :smiley:


(mrFreeze) #17

Masz jakieś hasło jak się logujesz do systemu? Jak nie to po prostu enter i wszystko.


(Kirin42) #18

włączam komputer i nie wpisuję żadnego hasła

 

ps. to zasilacz może powodować spięcia? Ale chyba nie bo spięcia były nie tylko w listwie ale jak pisałam też w innych miejsach w pokoju