Jak właczam komputer za kazdym razem włacza mi sie reklama

Witam tak jak w temacie mówie ze za kazdym razem kiedy uruchomie komputer wyskakuje mi taka martwa reklama. Oto screen:

df8aa1bab65d1108m.jpg

Dzieje sie to tylko jakos raz dziennie i przy 1-wszym właczeniu kompa w jednym dniu. Jak mozna zablokowac ten komunikat. Zaznaczam ze mam AQQ. Czekam i dziękuje za wasze sugestie. :smiley:

Przejrzyj wpisy autostartu (np. przy pomocy msconfig.exe). Chociaż podejrzewam, że to właśnie może być okno reklamowe AQQ i to ten program należy wyłączyć z autostartu. Reklamy będą się pojawiały dopiero po włączeniu komunikatora :).

P.S. Jeżeli z AQQ korzystasz tylko do komunikowania się z użytkownikami GG, Tlena a nie sieci natywnej - poszukaj innego komunikatora. Miranda, jakiś klient jabbera (byle serwer na którym złożysz konto miała interesujące Cię transporty do innych sieci).

  1. Wyłącz autostart AQQ podczas ładowania systemu.

  2. W opcjach AQQ dodatkowo odznacz łączenie się z siecią AQQ podczas startu programu (szczególnie jeśli nie korzystasz z tej sieci, wtedy program będzie wolny od reklam).

Niekoniecznie trzeba zmieniać komunikator. Jak zastosuje moje 2 wskazówki to reklam w AQQ nie będzie.

Ale ja własnie przed sformatowaniem dysku wszystko działało mi jak nalezało. Ten baner/reklama sie nie pojawiała. GG i AQQ sie łączyło i mozna było korzystac z komunikatora normalnie :PP

Wykonałeś moje wskazówki? Pomogły?

Moim zdaniem i tak nie warto zostawiać jakiegokolwiek komunikatora, aby uruchamiał się przy starcie systemu. Po co opóźniać uruchamianie komputera?

Twój antywirus blokuje reklamy. Ja mam Kaspersky Internet Seciurity i nie mam żadnych reklam nigdzie. Na internecie nie wyświetlają się żadne reklamy, w aqq też żadnych i mam coś identycznego ale mi to nie przeszkadza :wink: Lepiej chyba żeby pojawiało się to niż reklama ;p

Jeżeli Ci to przeszkadza to pogrzeb w antywirusie.

Ja napiszę w takim razie, że się trochę dziwię. Sam dostałbym szału, gdyby takie okienko wyskakiwało mi przy każdym pierwszym uruchomieniu kompa w danym dniu. A wystarczy wyłączyć autostart AQQ z systemem, w końcu to i tak jest nieprzydatna opcja, w tym sensie, że spowalnia start systemu.

AQQ zawsze używam więć co to ma za znaczenie czy będę czekał dłużej przy uruchamianiu kompa czy później gdy sobie to sam uruchomię. A tak apropo to ja zawsze włanczam kompa i ide coś zorbic i przychodze za kilka minut bo na mojego grata nie ma szans ^.-

I jeszcze mu dokładasz zbędnymi programami w autostarcie? Jaka tu logika? Przecież uruchomienie AQQ z ikony na Pulpicie to około 5 sekund!

Uwież że nie na moim komputerze :wink: U mnie uruchamia się tylko: BlueSolei, PcSuit, Daemon Tools, C-media (ustawienia dźwięków), KIS (antywirus), AQQ i Ustawienia Zabezpieczeń Windows a i tak włancza się z 10minut. Kiedyś trwało to 15 ale teraz zmieniłem wygląd na 98 (klasyczna skórka) i powyłanczałem efekty windowsa i trwa to tlyko 10minut.