Jak włączyć ASPM, Active State Power Management?

Siemka ! Kilka dni temu (1-2 dni) zauważyłem , że pasek stanu baterii ( ten na pasku zadań ) podaje zakłamane informacje na temat stanu baterii , np. po godzinnym używaniu laptopa 86%( 2h 50 min). Wczoraj odłożyłem na godzinę laptopa gdy był w podobnym stanie, po godzinie patrze rozładowany ( nie było włączone ściąganie ani nic w tym stylu ) . Dodam , że 2 dni temu zapomniałem podpiąć laptopa i rozładował się i od tego momentu zauważyłem ten problem , wcześniej było OK. Z ciekawości zrobiłem raport energii i wyskoczył mi taki błąd :zarządzanie energią stanów aktywnych (ASPM, Active State Power Management) magistrali PCI Express zostało wyłączone z powodu znanej niezgodności ze składnikami sprzętowymi tego komputera. Może muszę uaktywnić to ASPM?

http://www.sevenforums.com/tutorials/292…ndows.html znalażłem takie coś , nie moge się połapać może ktoś mi to wytłumaczyc te poszczególne kroki. Myślę , że problem jest w ASPM

  1. Wejdź w Panel Sterowania/Zarządzanie energią, następnie kliknij zmień ustawienia przy zaznaczonym planie zasilania, a potem jeszcze zaawansowane ustawienia zasilania.

 

  1. Przewiń na dół, następnie kliknij PCI Express, a później zakładkę która się pokaże.

 

  1. nieistotne

 

  1. nieistotne

 

  1. Dla obu zakładek wybierz plan zasilania, którego używasz (patrz pkt. 1)