Jak włączyć Avasta zamiast MS Defendera

Witam, nie mogę włączyć usługi Avasta, jest opcja tylko dla Windows Defendera.
Co zrobić żeby działał avast?

A czy ten avast był instalowany jako admin ? Weszły aktualizacje baz wirusów ? Spróbuj w opcjach Defendera wyłączyć go a następnie włączyć avast.

Był instalowany jako admin, aktualizuje się normalnie, ale co jakiś czas wyskakuje okno, że żaden antywirus nie jest aktywny i mogę włączyć tylko defendera…

witam,

najpierw wyłącz win defendera
ten film pokazuje jak zrobić to w najprostszy sposób https://www.youtube.com/watch?v=FmjblGay3AM&ab_channel=Britec09
potem jak avast nadal nie będzie działał to zainstaluj ponownie

Zrobiłem tak i nadal nic, a dodam że system instalowałem wczoraj i jest świeży

bump

Próbowałeś na nowo zainstalować Avasta ?

Wywal Avasta, odłóż kasę i zainwestuj w porządnego AV - ESET Smart Security (ESS).

Niestety Avast nadal nie radzi sobie z kompatybilnością z Windows 10 (błąd, który ciebie spotkał jest spowodowany SPORYMI zmianami z Windows Defender w Windows 10 Creators Update). Avast miewa spore problemy z false positive. Najnowsza wersja ESS jest poprawnie identyfikowana przez system oraz Windows nie aktywuje w ogóle Windows Defendera widząc w systemie aktywną ochronę w zewnętrznej aplikacji. Sprawdź w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Zabezpieczenia i konserwacja jak system widzi Avasta.
Otwórz dodatkowo Windows Defender Security Center i sprawdź jak tam jest :wink:

Wystarczy mu Eset Internet Security bez zbędnego antitheft. Taka wersja pośrednia. :slight_smile:

A może w drugą stronę!!! wywal W10!!!

Pracuję wiele lat na W7 i nie wiem, co to system i problemy… system powinien jako najnowszy być prawie…super, a tu same problemy z każdej strony.
Nie aktualizowałem jeszcze do CU, ale dotychczas nie było żadnych problemów z Avastem i W10. Czyli, jak zwykle nowa poprawka, może coś poprawiła, ale i prawdopodobnie dużo zepsuła.

Przecież Creators Update to nowe beta testy Windowsa, nie wiem co ciebie tak dziwi. Niestety zanim deweloperzy Avasta ogarną temat minie trochę czasu (pomijam fakt, że ten AV jest słaby) :stuck_out_tongue:

Chciałeś napisać, że cały W10… to dalej ciągła beta.

Używam wiele lat i jako darmową wersję instaluję w różnych miejscach i dla normalnego użytkownika jest wystarczający, ale jak zwykle to rzecz gustu. Jako darmowy jest dobry i w warunkach domowych się sprawdza - sprawdzone na wielu użytkownikach, od najmłodszych do najstarszych.