Jak włączyć Avasta zamiast MS Defendera

(Angrywombat) #1

Witam, nie mogę włączyć usługi Avasta, jest opcja tylko dla Windows Defendera.
Co zrobić żeby działał avast?

(Seba228215) #2

A czy ten avast był instalowany jako admin ? Weszły aktualizacje baz wirusów ? Spróbuj w opcjach Defendera wyłączyć go a następnie włączyć avast.

(Angrywombat) #3

Był instalowany jako admin, aktualizuje się normalnie, ale co jakiś czas wyskakuje okno, że żaden antywirus nie jest aktywny i mogę włączyć tylko defendera…

(hubert987) #4

witam,

najpierw wyłącz win defendera
ten film pokazuje jak zrobić to w najprostszy sposób https://www.youtube.com/watch?v=FmjblGay3AM&ab_channel=Britec09
potem jak avast nadal nie będzie działał to zainstaluj ponownie

(Angrywombat) #5

Zrobiłem tak i nadal nic, a dodam że system instalowałem wczoraj i jest świeży

(Angrywombat) #6

bump

(sultan13771) #7

Próbowałeś na nowo zainstalować Avasta ?

(FadeMind) #8

Wywal Avasta, odłóż kasę i zainwestuj w porządnego AV - ESET Smart Security (ESS).

Niestety Avast nadal nie radzi sobie z kompatybilnością z Windows 10 (błąd, który ciebie spotkał jest spowodowany SPORYMI zmianami z Windows Defender w Windows 10 Creators Update). Avast miewa spore problemy z false positive. Najnowsza wersja ESS jest poprawnie identyfikowana przez system oraz Windows nie aktywuje w ogóle Windows Defendera widząc w systemie aktywną ochronę w zewnętrznej aplikacji. Sprawdź w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Zabezpieczenia i konserwacja jak system widzi Avasta.
Otwórz dodatkowo Windows Defender Security Center i sprawdź jak tam jest :wink:

(Seba228215) #9

Wystarczy mu Eset Internet Security bez zbędnego antitheft. Taka wersja pośrednia. :slight_smile:

(JNJN) #10

A może w drugą stronę!!! wywal W10!!!

Pracuję wiele lat na W7 i nie wiem, co to system i problemy… system powinien jako najnowszy być prawie…super, a tu same problemy z każdej strony.
Nie aktualizowałem jeszcze do CU, ale dotychczas nie było żadnych problemów z Avastem i W10. Czyli, jak zwykle nowa poprawka, może coś poprawiła, ale i prawdopodobnie dużo zepsuła.

(FadeMind) #11

Przecież Creators Update to nowe beta testy Windowsa, nie wiem co ciebie tak dziwi. Niestety zanim deweloperzy Avasta ogarną temat minie trochę czasu (pomijam fakt, że ten AV jest słaby) :stuck_out_tongue:

(JNJN) #12

Chciałeś napisać, że cały W10… to dalej ciągła beta.

Używam wiele lat i jako darmową wersję instaluję w różnych miejscach i dla normalnego użytkownika jest wystarczający, ale jak zwykle to rzecz gustu. Jako darmowy jest dobry i w warunkach domowych się sprawdza - sprawdzone na wielu użytkownikach, od najmłodszych do najstarszych.