Jak włączyć BitLocker

Mam notebook Hp nx7400 z zainstalowaną Vistą Ultimate PL. Kiedy chcę uruchomic modół BitLocker pojawia się komunikat że modół TPM jest wyłączny… Mam zainstalowany najnowszy BIOS w wersji F.0A dla Visty Enterprise, nie ma dla tego modelu dla Ultimate ale to chyba to samo.

Jak włączyć Modół TPM w Biosie, bo ja tam nić takiego nie widzę?

Z góry dziękuję.

może po prostu go nie masz?

tokarek proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej zostanie on usunięty.

Moduł (u!) w nx7400 nie istnieje. Klucz możesz zapisać na dysku USB, TPM nie jest konieczny.

System BIOS musi być zgodny z modułem TPM i obsługiwać urządzenia USB podczas uruchamiania komputera. Jeśli nie, przed wykorzystaniem funkcji BitLocker należy zaktualizować system BIOS.

Kliknij, aby otworzyć aplet Szyfrowanie dysków funkcją BitLocker.

Jeśli w lewym okienku jest wyświetlane łącze do funkcji administracji modułu TPM, komputer ma sprzętowy moduł zabezpieczający TPM. Jeśli nie ma tego łącza, do włączenia funkcji BitLocker i przechowywania klucza startowego potrzebne będzie urządzenie pamięci USB, które będzie niezbędne przy każdym ponownym uruchomieniu komputera.

W niektórych przypadkach system BIOS komputera może uniemożliwić wyświetlenie łącza do funkcji administracji modułu TPM. Jeśli łącze nie jest wyświetlane, a wydaje się, że w komputerze jest zainstalowany moduł TPM, sprawdź to w dokumentacji dostarczonej wraz z komputerem.

Ponieważ funkcja BitLocker przechowuje kluczszyfrowania i odszyfrowania w urządzeniu, które znajduje się poza dyskiem twardym, wymagany jest jeden z następujących elementów:

Komputer z modułem TPM, specjalnym mikroukładem znajdującym się w niektórych nowszych komputerach, obsługującym zaawansowane funkcje zabezpieczeń. Jeśli komputer jest wyposażony w moduł TPM w wersji 1.2 lub nowszej, klucze funkcji BitLocker będą przechowywane w module TPM.

Urządzenie pamięci USB, jak np. dysk flash USB. Jeśli komputer nie ma modułu TPM w wersji 1.2 lub nowszej, klucze funkcji BitLocker będą przechowywane na dysku flash.

Niektóre właściwości i ustawienia funkcji BitLocker można włączyć za pomocą ustawień Zasady grupy.

Wstawie linka do obrazka i wszstko tam bedzie. gpedit.msc - Komputer lokalny(zakładka) - Konfiguracja komputera - Szablony administracyjne - Składniki systemu Windows - Szyfrowanie dysków funkcją Bitlocker i podwójnie klikamy na Konfiguracja w panelu sterowania: Włącz zaawansowane opcje uruchamiania. Zaznaczamy Włącz, zamykamy program wciskamy klawisze WIN + R i wpisujemy “gpupdate.exe /force”. Wchodzimy do panelu sterowania i klikamy włącz. ITD. INFO. MUSISZ MIEĆ SKONFIGUROWANY DYSK ABY MOŻNA BYŁO WŁĄCZYĆ BITLOCKERA

Jak coś to pisz na mail lub gg. Dokładnie wytłumacze.

30e8d9c78904ec74m.jpg

Dziekuję działa.

No ten sposób który napisałem to włączenie Bitlockera bez kompatybilnego TPM, mi też chodzi tylko muszę wkładać usb podczas włanczanie PC. Na dodatem miełem problem bo mi USB nie chciało odczytać ale ciesze się że ci chodzi.

A co masz wkladac - palec ?

No wiesz Są różne urządzenia USB; czytniki itp,

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 19:54

Znalazłem sposób na właczenie bitlockera na innych dyskach bo normalnie sie nie da.