Jak włączyć dedykowaną kartę graficzną


(Herosiatko) #1

Witam, mam nowego laptopa z dedykowaną kartą graficzną nvidia gt840. Laptop cały czas chodzi na zintegrowanej karcie graficznej HD 5500. Nie mam żadnych gier aby sprawdzić czy karta dedykowana działa, jak działa i czy nie jest zepsuta, itp. Jak zrobić aby ją włączyć, chociaż na minutę (najlepiej tak abym zauważył różnicę między intel hd a nvidią). 


(system) #2

Zainstalować i uruchomić jakiś tzw. benchmark, np. Unigine Valley: http://www.dobreprogramy.pl/Unigine-Valley-Benchmark,Program,Windows,39274.html Po uruchomieniu i naciśnięciu F9 zostaną wyświetlone w rogu ekranu dane użytej w tym momencie karty graficznej.


(Miszkurka2000) #3

Zainstaluj sobie to. I grafikę potestujesz i coś dobrego zrobisz.

http://folding.stanford.edu/


(Herosiatko) #4

A tym programem dowiem się jaka karta graficzna działa?

http://www.dobreprogramy.pl/Catzilla,Program,Windows,38789.html

Wolałbym po polsku.

 

W panelu nvidia , zarządzanie ustawieniami 3D mogę dodać program i wybrać jaka karta graficzna będzie działać. Jednak po ustawieniu biorę zastosuj, potem wyłączam panel, drugi raz włączam i nie ma już tej aplikacji (gry) w liście - znikła.

Biorę także PPM na grę i uruchom z procesorem graficznym nvidia. Gra się włącza, minimalizuje i sprawdzam czy nvidia jest aktywna i Aktywność karty graf nvidia: brak. :confused:

 

Dodam że ta gra jest dość mało wymagająca, jeśli chodzi o grafikę.