Jak włączyć dźwięki z płyty głównej

(Mezir95) #1

Witajcie, wiece jak mogę włączyć dźwięki z płyty głównej? Chciałbym je tylko posłuchać tak dla testu.

(_tommy_) #2

Musisz mieć głośnik systemowy, tzn. taki aby podpiąć w odpowiednie miejsce na płycie.

(Mezir95) #3

Znaczy się on jest na płycie głównej, tylko w jaki sposób mam z niego wydobyć dźwięk. :slight_smile:

(Azi) #4

Co Ty chcesz zrobić? Emulację jak za czasów DOS-a ? Czy posłuchać dźwięków systemowych? Trudno Cię zrozumieć…

(Dimatheus) #5

Hej,

A może chodzi Ci o włączenie zintegrowanej karty dźwiękowej w komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mezir95) #6

Chcę posłuchać dźwięków systemowych. :stuck_out_tongue:

(Dimatheus) #7

Hej,

Zatem na początku sprawdź, czy oby na pewno masz podłączony głośniczek do płyty głównej. Prosto to sprawdzić - w czasie uruchamiania systemu, bądź już w systemie wciśnij na klawiaturze kilka przycisków i posłuchaj, czy będzie słyszalne pikanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mezir95) #8

Nawet jak się komputer włącza to jest tu “pip”. Głośniczek jest na pewno, nawet sam jak kiedyś czyściłem komputer widziałem go jak wisi sobie na kabelkach. :slight_smile:

(Bogdan_G) #9

A panel sterowania, dźwięki i urządzenia, w zakładce dźwięki, jaki masz schemat dźwiękowy? Ustaw na domyślny dla windows i korzystając z poniższych dźwięków, możesz je obsłuchać. Ja to wyłączałem na pc XP i na win7 laptop, żeby mi nie tarabaniło każde zdarzenie systemowe, czyli mam schemat - brak.

(Mezir95) #10

No własnie tu jest problem, że Windows 7 nie ma opcji dźwięków systemowych tam.

(Bogdan_G) #11

Ja widzę, że są u mnie: http://prntscr.com/3plky7

Może nie tam patrzysz?

(Mezir95) #12

W domyślnych dla windows są tylko takie, które słyszę w słuchawkach. 

@edit

Jest po prostu jakiś program który “zmusi” odtworzyć dźwięki z głośnika systemowego?

(Bogdan_G) #13

Niżej masz wiele schematów dźwięków. Sam domyślny windows ma jakieś 40 różnych, czy pięćdziesiąt. Nie chciało mi się liczyć. Każdy schemat ma ileś tam dźwięków. Może masz uszkodzoną bibliotekę dźwięków w windowsie? Powinno pipczeć, tirlać, a nawet buczeć, do przunudzenia.

(Mezir95) #14

A jest jakiś program by odtworzyć te dźwięki?

(Dimatheus) #15

Hej,

Z tego, co pamiętam, można skonfigurować tak Dos Box’a, by dźwięki odtwarzał na głośniku systemowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mezir95) #16

A coś innego? Wolałbym jakiś zwykły, prosty program. :stuck_out_tongue:

Może przez cmd się da.

(Dimatheus) #17

Hej,

Szczerze mówiąc małoprawdopodobne.

Pozdrawiam,

Dimatheus