Jak włączyć dźwięki z płyty głównej

Witajcie, wiece jak mogę włączyć dźwięki z płyty głównej? Chciałbym je tylko posłuchać tak dla testu.

Musisz mieć głośnik systemowy, tzn. taki aby podpiąć w odpowiednie miejsce na płycie.

Znaczy się on jest na płycie głównej, tylko w jaki sposób mam z niego wydobyć dźwięk. :slight_smile:

Co Ty chcesz zrobić? Emulację jak za czasów DOS-a ? Czy posłuchać dźwięków systemowych? Trudno Cię zrozumieć…

Hej,

A może chodzi Ci o włączenie zintegrowanej karty dźwiękowej w komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chcę posłuchać dźwięków systemowych. :stuck_out_tongue:

Hej,

Zatem na początku sprawdź, czy oby na pewno masz podłączony głośniczek do płyty głównej. Prosto to sprawdzić - w czasie uruchamiania systemu, bądź już w systemie wciśnij na klawiaturze kilka przycisków i posłuchaj, czy będzie słyszalne pikanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nawet jak się komputer włącza to jest tu “pip”. Głośniczek jest na pewno, nawet sam jak kiedyś czyściłem komputer widziałem go jak wisi sobie na kabelkach. :slight_smile:

A panel sterowania, dźwięki i urządzenia, w zakładce dźwięki, jaki masz schemat dźwiękowy? Ustaw na domyślny dla windows i korzystając z poniższych dźwięków, możesz je obsłuchać. Ja to wyłączałem na pc XP i na win7 laptop, żeby mi nie tarabaniło każde zdarzenie systemowe, czyli mam schemat - brak.

No własnie tu jest problem, że Windows 7 nie ma opcji dźwięków systemowych tam.

Ja widzę, że są u mnie: http://prntscr.com/3plky7

Może nie tam patrzysz?

W domyślnych dla windows są tylko takie, które słyszę w słuchawkach. 

 

@edit

Jest po prostu jakiś program który “zmusi” odtworzyć dźwięki z głośnika systemowego?

Niżej masz wiele schematów dźwięków. Sam domyślny windows ma jakieś 40 różnych, czy pięćdziesiąt. Nie chciało mi się liczyć. Każdy schemat ma ileś tam dźwięków. Może masz uszkodzoną bibliotekę dźwięków w windowsie? Powinno pipczeć, tirlać, a nawet buczeć, do przunudzenia.

A jest jakiś program by odtworzyć te dźwięki?

Hej,

Z tego, co pamiętam, można skonfigurować tak Dos Box’a, by dźwięki odtwarzał na głośniku systemowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A coś innego? Wolałbym jakiś zwykły, prosty program. :stuck_out_tongue:

Może przez cmd się da.

Hej,

Szczerze mówiąc małoprawdopodobne.

Pozdrawiam,

Dimatheus