Jak włączyć dźwiękowe powiadomienia dla wiadomości systemowych w Androdzie 4.4.4

Witam.

 

Mam smartfon Samsung Galaxy Core Prime LTE z systemem Android 4.4.4. Jak w tym systemie włączyć dźwiękowe powiadomienia o wiadomościach sieciowych z takich usług jak “zadzwoń do mnie” w play (lub standardowe dzwoenienie z pustym kontem). Obecnie pojawia się tylko okienko z takim komunikatem po pełnym odblokowaniu telefonu, a w ustawieniach nigdzie nie ma opcji ustawienia dźwięku dla tych komunikatów. Jak włączyć takie powiadomienia lub czy jest jakaś aplikacja, która rozwiązała by ten problem.

 

W ustawieniach da się ustawić tylko głośność dzwonka, mediów, powiadomień oraz systemowych. Jednak ustawienie wszystkiego na max nie rozwiązuje problemu.

Szukałeś wspomnianej opcji w ustawieniach aplikacji do SMS/MMS? Wiadomości sieciowe są/powinny być z taką aplikacją powiązane i to od niej zależy jak informuje o tego typu zdarzeniach… w razie czego zawsze możesz sprawdzić jak działają inne tego typu apki, YAATA SMS, Textra SMS, Chomp SMS itp. itd.

To nie są smsy. Smsy mają normalne powiadomienie dźwiękowe. Te wiadomości sieciowe się wyświetlają tylko na ekranie po odblokowaniu gdy ktoś jest np. w zasięgu jest już w zasięgu sieci gdy próbowałeś wcześniej do kogoś dzwonić, gdy ktoś dzwoni do ciebie mając puste konto etc.

To nie są SMSy ani smsy ze spamem od operatora, a inne informacje, które mogą się wyświetlać.

No dobra, znalazłem opis tej usługi Play’a i to nie są “wiadomości sieciowe”, a wiadomości/kody USSD. Standardowo za dźwięk/głośność dla takich “komunikatów” odpowiada głośność mediów, chyba że producent urządzenia, operator (brandowany soft) lub custom rom coś w tym zakresie namieszali (usunięte dźwiękowe powiadomienie dla USSD). Jest w sklepie GP co najmniej jedna apka, która (jak widać po zrzutach) ma możliwość określenia takiego parametru jak dźwięk/dzwonek powiadomienia dla USSD. Szkopuł w tym, że jest płatna, przez co nie ma jak przetestować jej działania…

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.paco.ussd

Może są alternatywne aplikacje. Android ma możliwość podgłaśniania głośnościu mediów, ale w tym przypadku to nic nie zmienia…

 

Ta aplikacja exportuje te kody do formy powiadomień i można nadać dźwięk, wybrać melodię czy włączyć wibracje. Zachować historię takich kodów. Jest płatna,ale rozwiązuje problem.

 

Dzięki