Jak włączyć dźwiękowe powiadomienia dla wiadomości systemowych w Androdzie 4.4.4


(Martin8731) #1

Witam.

 

Mam smartfon Samsung Galaxy Core Prime LTE z systemem Android 4.4.4. Jak w tym systemie włączyć dźwiękowe powiadomienia o wiadomościach sieciowych z takich usług jak "zadzwoń do mnie" w play (lub standardowe dzwoenienie z pustym kontem). Obecnie pojawia się tylko okienko z takim komunikatem po pełnym odblokowaniu telefonu, a w ustawieniach nigdzie nie ma opcji ustawienia dźwięku dla tych komunikatów. Jak włączyć takie powiadomienia lub czy jest jakaś aplikacja, która rozwiązała by ten problem.

 

W ustawieniach da się ustawić tylko głośność dzwonka, mediów, powiadomień oraz systemowych. Jednak ustawienie wszystkiego na max nie rozwiązuje problemu.


(manieKMP) #2

Szukałeś wspomnianej opcji w ustawieniach aplikacji do SMS/MMS? Wiadomości sieciowe są/powinny być z taką aplikacją powiązane i to od niej zależy jak informuje o tego typu zdarzeniach… w razie czego zawsze możesz sprawdzić jak działają inne tego typu apki, YAATA SMS, Textra SMS, Chomp SMS itp. itd.


(Martin8731) #3

To nie są smsy. Smsy mają normalne powiadomienie dźwiękowe. Te wiadomości sieciowe się wyświetlają tylko na ekranie po odblokowaniu gdy ktoś jest np. w zasięgu jest już w zasięgu sieci gdy próbowałeś wcześniej do kogoś dzwonić, gdy ktoś dzwoni do ciebie mając puste konto etc.

To nie są SMSy ani smsy ze spamem od operatora, a inne informacje, które mogą się wyświetlać.


(manieKMP) #4

No dobra, znalazłem opis tej usługi Play’a i to nie są “wiadomości sieciowe”, a wiadomości/kody USSD. Standardowo za dźwięk/głośność dla takich “komunikatów” odpowiada głośność mediów, chyba że producent urządzenia, operator (brandowany soft) lub custom rom coś w tym zakresie namieszali (usunięte dźwiękowe powiadomienie dla USSD). Jest w sklepie GP co najmniej jedna apka, która (jak widać po zrzutach) ma możliwość określenia takiego parametru jak dźwięk/dzwonek powiadomienia dla USSD. Szkopuł w tym, że jest płatna, przez co nie ma jak przetestować jej działania…

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.paco.ussd


(Martin8731) #5

Może są alternatywne aplikacje. Android ma możliwość podgłaśniania głośnościu mediów, ale w tym przypadku to nic nie zmienia…

 

Ta aplikacja exportuje te kody do formy powiadomień i można nadać dźwięk, wybrać melodię czy włączyć wibracje. Zachować historię takich kodów. Jest płatna,ale rozwiązuje problem.

 

Dzięki