Jak włączyć funkcję readyboost

Witam mam problem ponieważ mam laptopa z 4GB ramu i albo mi się wydaje albo zaczyna brakować RAMu wiem że istnieje taka funkcja w Windowsie co pozwala zwiększyć ram po przez Pendrive’a tylko u mnie ta opcja nie działa bo pisze “Funkcja Readyboost nie jest włączona, ponieważ ten komputer jest wystarczająco szybki” i czy da się ja jakoś włączyć albo czy są jakieś programy do tego. Szukałem na YT poradników jak to włączyć pomimo że jest wyłączona ale nie pomogło. Zależy mi na tym ponieważ laptopa mam na nie długi czas więc nie opłaca się kupować RAMu + reszta części w laptopie też ma wiele do życzenia. Windows 10

Moim zdaniem - nie ma sensu. Pamięć USB będzie wielokrotnie wolniejsza od pamięci RAM, a podejrzewam, że nawet jeśli jej zacznie brakować, to zwykły plik wymiany da radę. Skoro sam system twierdzi, że Readyboost nic nie da, to nie da.

No to trudno skoro Windows ma nawet rację to zostawię to w spokoju ale to w takim razie da się jakoś to zmniejszyć zamykając automatycznie aplikacje w tle typu “Mój telefon” bo nie korzystam z tego a chodzi to w tle i zjada RAM a windows ma wiele śmieciowych programów w tle.