Jak włączyć Menedżera zadań w XP?

(Tux4) #1

Witam. Mam taki problem: od jakiegoś czasu zaczął mi się przy CTRL+ALT+DEL pojawiać napis: "Menedżer zadań został wyłączony przez administratora". Jak go z powrotem włączyć? Z góry dziękuję.

(Spandau) #2

No ale jeśli sam go nie wyłączyłeś to możliwe że zrobiła to infekcja np wirusem Sality żeby to potwierdzić potrzebny przynajmniej log OTL Instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

(Tux4) #3

ale jak włączyć menedżera zadań?

(ahonen97) #4

Zrób to o co cię prosi spandaupol

(Spandau) #5

Jeśli wyłączyła go infekcja to najpierw trzeba ją usunąć aby można go włączyć Żeby to sprawdzić napisałem Ci wyżej co potrzebuje

(Tux4) #6

OTL.txt: http://wklej.org/id/500053/

(Spandau) #7

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Po wykonaniu tego skryptu Manager zadań powinien działać Jeśli będzie inaczej pisz

(Tux4) #8

Nie działa

(Spandau) #9

A gdzie log z usuwania Może coś źle wkleiłeś i nic się nie usunęło

(Tux4) #10

Wkleiłem skrypt do OTL, kliknąłem Wykonaj skrypt i nie było żadnego logu usuwania

(Spandau) #11

Wejdź do katalogu C:_OTL\MovedFiles\ i tam znajdź plik z rozszerzeniem .log Będzie to ciąg cyfr z rozszerzeniem log

(Tux4) #12

Log z usuwania - http://wklej.org/id/500074/

(Spandau) #13

Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt! napisz co znalazł antywirus Jeśli coś znajdzie lecz to Czego nie będzie można wyleczyć usuwasz Skanujesz tyle razy aż skaner nic nie znajdzie

(Tux4) #14

Dr Web CUREiT! nie znalazł żadnych wirusów

(Spandau) #15

Wklej do notatnika

Z menu Notatnika wybierasz - Plik - Zapisz jako - Zmieniasz rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki - zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, potwierdź dodanie do rejestru, uruchom ponownie komputer.

(Tux4) #16

Pomogło! :slight_smile:

(Andrzejswit) #17

Więc wystarczyło użyć programu, który przywraca Menedżer Zadań Windows. Jest taki, kiedyś był na niezbędniku. Po za tym ten Fix.reg również mi pomógł :wink: