Jak włączyć możliwość stosowanie nieoficjalnych styli?

Tak jak w temacie. Sunrise Vista Konfigurator nie potrafi ;/

potrafi potrafi tylko trzeba mu troche pomóc…

jak już masz ten sunrise zainstalowany to dodaj za pomocą niego do menu funkcje “przejmij na własność” nastepnie znajdź w katalogu windows->system32-> takie pliki jak: shsvcs.dll , themeui.dll , uxtheme.dll

nastepnie każdy z tych plików po koleii “przejmiesz na własność”

jak już to zrobisz nastepną czynnościa bedzie nadanie praw dla tych plików

czyli najeżdzasz na każdy z tych plików klik prawym-> własciwości-> zabezpieczenia->zaawansowane->edytuj->kontynuj->

i dalej będziesz mieć 4 wpisy:

zezwalaj trusted instaler pełna kontrola— i tu nic nie robisz…

zezwalaj administrators odczyt i wykonanie

zezwalaj system odczyt i wykonanie

zezwalaj users odczyt i wykonanie-- zaznaczasz te 3 wpisy kazdy po kolei każdy… dalej klik na edytuj… w następnym oknie które się pojawi w pierwszym kwadraciku “pełna kontrola” stawiasz ptaszka dalej zastosuj i tak zrobisz ze wszystkimi 3 wpisami tak ze na koncu bedziesz mieć tak

zezwalaj… pełna kontrola

zezwalaj… pełan kontrola

zezwalaj… pełna kontrola

zezwalaj… pełna kontrola

i zastosuj i ok i ok

i taką procedure przeprowadzisz na każdym z tych plików osobno: shsvcs.dll , themeui.dll , uxtheme.dll

jak już to będziesz mieć zrobione to wtedy restart i po restarcie sunrise już da rade włączyć możliwość stosowania niecertyfikowanych styli

przynajmniej ja u mnie miałem taki sam problem i teraz zawsze rozwiązuje go w ten sposób…

powodzenia

Nie mogę ustawić tych zezwoleń, chociaż jestem na koncie administratora. A czy na pewno da radę na niepolskojęzycznej viście?

tak da rade ja mam angielską wersje systemu i normalnie to zrobiłem… zeby ustawić te zezwolenia najpierw musisz każdy plik dll przejąć na własność… jak dodałaś tą funkcje w sunrise-ie to bedzie ona w menu rozwijanym z prawego klawisza myszki czy taczpada… i wtedy najezdzasz na plik klikasz prawym zmenu wybierasz przejmij na własnosc mignie wtedy na sekunde takie czarne okno a nastepnie jeszcze raz klikasz prawym i wtedy własciwości…

A gdzie się wybiera tą funkcję w sunrise?

jak uruchomisz sunrisa to otworzy się okno programu niebieskie z białym na niebieskim po lewej są funkcje programu, bodajże 7 zaznaczasz “wieksze dostosowanie” a potem stawiasz ptaszka przy ->dodaj do menu kontekstowego plików i folderów opcje “przejmij na własność”

Nie mam:

unavngivetjh6.jpg

no tak nie masz bo to stary sunrise z 2007 r pobierz nowy s tej strony http://sunriseproject.pl/ i napewno bedzie wtedy ta funkcja a i może wtedy ten nowy sunrise 25 poradzi sobie z podmianą plików i bedzie można zastosować niecertyfikowaane style bez tej babraniny z pierwszego postu

Ja używam do tego vista glazz, najnowsza wersja działa również z SP1.

OK. Działą. Dzięki olo320i. A Vista Glazz mi tylko do białego klasycznego potrafi zrobić ;/