Jak włączyć odświeżony wygląd w przeglądarce Chrome?

Kiedyś w chrome://flags wystarczyło wyszukać chrome home i aktywować opcję. Dziś tej opcji nie ma. Na miejscu tej opcji, jest chrome modern design który niestety aktywuje białą belkę na dole wyświetlacza, która zawsze jest widoczna i przeszkadza. Są inne sposoby na włączenie odświeżonego wyglądu Chrome? Przeglądarka w wersji stabilnej, najnowsza.


Na pececie w wersji stabilnej przeglądarki, bez problemu można aktywować odświeżony wygląd komendą chrome://flags/#top-chrome-md zaznaczając refresh. Taki sam efekt chciałbym uzyskać na Androidzie, jak kilka wersji temu.

Odświeżony wygląd na telefonie mona aktywować ustawiając chrome://flags/#enable-chrome-modern-design na Enabled, jednakże nie przenosi to już interfejsu przeglądarki na dół.

Za dolny pasek odpowiada chrome://flags/#enable-chrome-duplex - przełącz je ręcznie na Default lub Disabled.

1 polubienie

Dorzuciłbym, że za drugim uruchomieniem zazwyczaj Chrome ogarnia, że ma przywrócić pasek na górę.

O to właśnie mi chodziło chrome://flags/#enable-chrome-modern-design. Dzięki bardzo.

O nowy wygląd, miałem ustawienie domyślne i stary wygląd ciągle, ustawiłem na “Enabled” i nadal stary wygląd, wróciłem na “Default” i mam nowy wygląd… pokręcony.

Piszę dla tych, którzy mają z tym problem.

Na pececie po włączeniu opcji Refresh w chrome://flags/#top-chrome-md nowy wygląd chyba zbugowany jest.

Tak wygląda belka z otwartą jedną kartą;


A tak wygląda belka z otwartymi dwiema kartami. Jest różnica.

Sprawdzane na Canary. Ponoć w Canary zmienił się domyślny wygląd na taki, który sam musiałem włączać.

Ciekawy bug, chyba sprawdzę potem na moim Canary (używam by monitorować jak idzie naprawianie opcji z automatycznym tłumaczeniem - ucieka w Chrome 67, 68 z paska adresu i trzeba spod menu kontekstowego włączać).

Błąd zgłosiłem do Google. Taki bug utrzymuje się chyba od 3 wersji przeglądarki.

A mobilna wersja olewa moje zmiany… Pisałem wyżej co trzeba zrobić, aby mieć nowy wygląd, a dziś znów mam standardowy.