Jak włączyć plik exe całkowicie w tle?

Chciałabym, aby mój program uruchamiał się wraz ze startem systemu oraz całkowicie w tle, czyli działał niewidocznie dla użytkownika (to nie wirus, ma wyrazić wcześniej zgodę na oprogramowanie, nie robię nic nielegalnego XD). Jest opcja jakaś zrobienia czegoś takiego? Jak tak to jak? A jak nie to jakieś alternatywy dla tego?

Trzeba by ukryć GUI przed użytkownikiem.

Niby umiesz tylko batch na razie to trzeba by poczytać jak uruchamiać jego pliki bez migania konsoli (przyszłe uruchomienia) i jak tam dodać zgodę np. wpisując Yes to konsoli (niby można użyć set /p i jakiś if).

Najprostszym rozwiązaniem jest stworzenie zadnia w Harmonogramie zadań. Wybierasz Utwórz zadanie w nowym oknie, na zakładce Ogólne masz opcje Uruchom z najwyższymi uprawnieniami i jako Ukryte z menu wybierasz Windows 10. Przechodzisz na zakładkę Akcję klikasz Nowa w oknie zostawiasz Uruchom program niżej wybierasz Przeglądaj i podajesz ścieżkę do właściwego programu. Zatwierdzasz ok. I tak tworzysz nowy proces, który będzie startował razem z systemem.

Ale nie każda aplikacja raczej słucha opcji “startuj” ukryta.

Musiałaby się przynajmniej minimalizować do paska obok zegara.

Usługa albo Windows Forms ze wszystkimi formami Visible = False.

Zadanie harmonogramu zadań nic w tej kwestii nie da i nie zmieni, a minimalizacja obok zegara to jeszcze bardziej niezwiązana z pytaniem kwestia :wink:

1lajk