Jak włączyć proces msconfig.exe?

Ja mam takie krótkie pytanie. Czy proces msconfig.exe uruchamia się wraz ze startem systemu ?

Czy też jest on składnikiem innego procesu, ale jednak jest w Autostarcie ? Czy powinien być włączony w Autostarcie ?

Jeśli tak to gdzie go znaleźć i włączyć do Autostartu, gdy jest wyłączony ?

msconfig możesz uruchomić poprzez: Start -> uruchom -> msconfig i klikasz enter

Nie za bardzo rozumiem (wiedzę powód) po co chcesz go wrzucać do auto startu?

PS. Ja dodasz go do auto startu to będzie to tylko okno, które uruchomi Ci się po uruchomieniu systemu.

Nie, nie bardzo mi chodzi o włączanie go na siłę do Autostartu. Tylko po pierwsze czy domyślnie msconfig.exe jest w Autostarcie ?

Po drugie: po ręcznej edycji w msconfig (odznaczenie pewnych elementów), wyskakiwał mi komunikat, który stale uruchamiał by się wraz ze startem. Więc go wyłączyłem, zaznaczając ptaszka. Tyle.

Czy to okienko potwierdzające, to właśnie był proces w Autostarcie?

Czy to spowodowało wyłączenie go także z Autostartu ?

Ale gdzie ja mogę to sprawdzić ? :slight_smile: W Menedżerze zadań , msconfig, w Uruchom > cmd > tasklist -svc ?, wszędzie tam sprawdzałem i nie widzę tam procesu msconfig.exe. Jest wiele programów pokazujących elementy i procesy w Autostarcie.

Mnie chodzi jedynie o to gdzie ten proces jest, właściwie gdzie powinien być, czy jest to samodzielny proces tzn. czy nie jest składową innego procesu np. svchost.exe, no i jak go włączyć o ile to możliwe ?

Czy to tylko poprzez zmiany ręczne w msconfig ?

Bo przed tymi zmianami ja nic nie robiłem w msconfig, czy wtedy był on włączony w Autostarcie ?

msconfig nie jest w auto starcie. Jest to aplikacja, którą możesz zarządzać min. co ma się uruchamiać w auto starcie, ale sam się w nim nie znajduje. Ten komunikat co Ci się wyświetlał po prostu informował Cię o tym, że dokonałeś jakiś zmian za pomocą msconfig’a.

Aha, to jeśli to prawda to dzięki bardzo. To nieporozumienie wzięło się stąd, że po prostu ktoś inny naprowadził mnie na błędną ścieżkę lub ja sam źle to zrozumiałem.

Czyli jeszcze raz wyłączenie komunikatu nie oznacza wyłączenia z Autostartu ?

I dlatego nie mogę go zobaczyć na listach aktywnych procesów itp., tak ?

msconfig.exe nie uruchamia się z auto startu nigdy! Uruchamiasz go zawsze ręcznie i dopiero jak go uruchomisz to zobaczysz go w aktywnych procesach. Ty wyłączyłeś tylko wyskakiwanie okienka, które “mówiło” o tym, że dokonałeś jakiś zmian za pomocą msconfig’a. Nie wyłączyłeś msconfiga z auto startu bo go tam nigdy nie było.