Jak włączyć przezroczystość okien, paska

W jaki sposób włączę przezroczysty pasek zadań, okien? W windowsie 7 z tym problemu nie miałem.

Jeżeli to świeży system to odpal indeks wydajności systemu i sam się włączy.

Jak nie to prawy na pulpicie personalizuj i tam masz do wyboru menu kolor okna i w nim jest ptaszek WŁĄCZ PRZEZROCZYSTOŚĆ.

Nie mam opcji w kolorach “włącz przezroczystość”. Zatem jak to teraz zrobić?

Indeks wydajności zrobiłeś, sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

Mam w wersji 311. ściągam teraz 314.

Dodane 14.03.2013 (Cz) 15:24

Zaktualizowałem kartę graficzną do najnowszych sterowników. Ale dalej nie mam tej opcji.

Musisz zrobic indeks wydajności systemu. Wchodzisz w panel sterowania następnie w system i tam na środku masz napisane chyba twój system nie ma oceny i zrób indeks wydajności systemu. Po tym nedzie miał przezroczystość

Pytanie. W Windowsie 8 można uzyskać efekt przezroczystości taki, jak w windows 7?

Musisz zrobic indeks wydajności systemu. Wchodzisz w panel sterowania następnie w system i tam na środku masz napisane chyba twój system nie ma oceny i zrób indeks wydajności systemu. Po tym będziesz miał przezroczystość

Wchodzę tam gdzie piszesz, i mam coś takiego w oknie;

23085799663920067304.jpg

ok i naciśnij Klasyfikacja Systemu niedostępna

No i jestem po tym zabiegu.

To dlaczego masz napisane że klasyfikacja jest niedostępna? Zrób ją jeszcze raz

Tak w ogóle to przezroczystości takiej jak w windows 7 nie uzyskasz bo jej po prostu nie ma ze starego wyglądu to tylko pasek zadań na dole będzie przezroczysty, ale okna pozostaną niebieskie.

Mogłeś na samym początku napisać, że chodzi o Win8.

No tak. Skoro napisałem w dziale windows 8 więc myślałem że wiesz że windows 8 od początku.

A dlaczego masz niedostępną klasyfikacje systemu??

Już ma przed chwilą wkleił zdjęcie, ale edytował posta ocene ma 5.5.

@Pawelek moja wina nie spojrzałem na dział xD Przepraszam zakręcony jestem.

Bo ten wyżej screen był robiony przez klasyfikacją.

Jeżeli chodzi o przezroczystość paska to windows z tego co się orientuje nie posiada takiej opcji nawet jeżeli zrobisz klasyfikacje. Ale jest na to sposób, a mianowicie jeżeli brakuje Ci starego przycisku “Start” w lewym dolnym rogu to możesz pobrać taki programik a jest ich klika, to w ustawieniach takich programów można sobie włączyć przezroczystość więc w twoim wypadku 2 pieczenie na jednym ogniu. Nawet na stronce dobrych programów znajdziesz takie aplikacje, chociaż też nie wszystkie oferują funkcje przezroczystości. Na 100 % oferuje to Stardock Start 8 no ale niestety programik jest płatny ale można korzystać z wersji testowej przez 30 dni