Jak włączyc RAM w trybie SINGLE-CHANNEL

Mianowicie mam pytanie jak przelączyc pamięci GEIL ULTRA w tryb SINGLE-CHANNEL na płycie GA-EP43-DS3, ponieważ w trybie DUAL-CHANNEL ORTHOS wywala mi błędy :confused:

a jak testuje osobno to jest stabilny jak skała.

Zamontować każdą kość w slocie innego koloru.

A co do błędów to jakie dokładnie to pamięci? Przypadkiem nie potrzebują podwyższonego napięcia zasilania? Jeżeli tak to czy je ustawiłeś? Spróbuj też ustawić parametry pamięci ręcznie w biosie. Nie podkręcasz przypadkiem pamięci?

Geil 2x1GB CL4 800Mhz Ultra

Standardowo miałęm timingi na 5 i 1,8V ale producent mowi o timingach 4 i napięciu 2,0V tak też zrobiłem jedna kosc pracuje dobrze, ale jak wsadze obie na raz to komp wylacza aplikacje… może to tez wina płyty głównej, ale najpierw chce przetestowac te pamięci

A na standardowych ustawieniach pamięci działają stabilnie? Spróbuj jeszcze wyższego napięcia, z tego co widzę można ustawić nawet do 2,3V. Zaktualizuj też bios płyty do najnowszej wersji.

Bios mam najnowszy F9, dawałem im napięcia 2,2V i to samo… na timingach 5 tez wala błędami. Osobno tylko są stabilne.

Dodane 16.08.2009 (N) 9:58

Będzie jakaś różnica pomiędzy trybem DUAL a SINGLE-CHANNEL?

A sprawdzałeś może moduł/y uszkodzone ? - memtest86.

Może i problem ma zasilacz, napięcie 3.3 V lub problem ma płyta.

A moduły są identyczne ?

Nie, nie sprawdzałęm w memtest86, ale skoro obie pamięci osobno pracują prawidłowo to chyba są sprawne??

Zasilacz tez raczej nie ma z tym nic wpsolnego Cooler Master Extreme 460W

Najpewniejsza będzie płyta.

Dodane 16.08.2009 (N) 10:47

Po wpięciu kosci w sloty 1 i 2 po minucie wywala blad orthos. Czyli płyta cos nie chula?

A banki pamięci wolne od kurzu ?

A obsadź modułami drugi kanał.

Na obsadzonych modułami banku (kanale), reset biosu, komp odłączony od zasilania 230 V - wyjmij baterię na 30 minut i włóż i ustaw w biosie tylko co trzeba, nie dotykaj opcji pamięci i zapisz bios Save.

I teraz test pamięci - jeśli tu wyjdzie, że wszystko dobrze, problem leży gdzie indziej.

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html