Jak włączyć spowrotem zintegrowaną kartę sieciową?

Miałem taki problem, że jak ethernet miałem podłączony do mojej karty zintegrowanej to komputer się zacinał. Przyszedł do mnie administrator, wrzucił mi nową kartę podpiętą pod PCI, a tą zintegrowaną (nie wiem z jakiej paki) mi wyłączył, tak jakby jej po prostu nie było. Teraz chciałem spróbować podłączyć do niej xboxa ethernetem, ale jej w ogóle nie czyta. Jak mogę ją włączyć?

Wyłączona jest pewnie z biosie lub w menadżerze urządzeń, sprawdź.

Panel sterowania >> Połączenia sieciowe >> Połączenia lokalne >> Włącz

Nie o to chodzi, to jest włączenie samego połączenia, a mi chodzi o to że tej karty w ogóle system nie czyta, tak jakby jej w ogóle nie było.

cedar jak w biosie sprawdzić czy jest wyłączona?

To wszystko zależy od typu płyty głównej i wersji biosu. Musisz wejść w ustawienia biosu i poszukać odpowiedniej opcji, z pamięci nie potrafię powiedzieć jak jej nazwa mogła by brzmieć a teraz na swoim kompie sprawdzić tego nie mogę.

Menadżer urządzeń sprawdzałeś?

Sprawdzałem i w kartach sieciowych jest tylko ta podpięta pod PCI.

Chodzi mi o to że po prostu dawniej jak miałem podpiętą kartę sieciową to było widać drugie połączenie tylko było ono tak jakby nieaktywne, wyłączone. Teraz, jak wyłączyli mi tą zintegrowaną kartę to tego po prostu nie ma, a go potrzebuję.

Spróbój przywracanie systemu :wink:

no tak, zwałaszcza jeśli została wyłączona w biosie, gratuluje “trafnego” pomysłu :wink:

Ziben , Muszisz poszukać w ustawieniach biosu, ewentualnie zrób zdjęcia ustawień biosu, wrzuć na jakiś serwer to popatrzymy która to opcja mogłaby być.