Jak włączyć SSH

Jak włączyć ssh, żeby jak ktoś wpisze moje IP w przeglądarce to pokarze mu się strona z /var/www/?

i tak na marginesie jak zrobić tak, że jak przeglądam foldery to jak otworze nowy to nie otwiera się w nowym oknie tylko w tym starym ?

Nie SSH tylko serwer HTTP. Polecam wpisanie

apt-get install apache2

już to mam zainstalowane ale jak ktoś wpisuje moje IP to nie pokazuje mu sie nic

Bo zapewne nie masz publicznego IP.

Ogólnie polecam zainstalowanie całego zestawu za jednym zamachem:

apt-get install phpmyadmin mysql-server-5.1

te publiczne IP trzeba kupić czy jak ?

Kwestia konfiguracji sieci. Jakiego masz ISP?

Jaki menedżer plików?

Nie wiem jaki to jest ;p chodzi o ten główny, że jak wchodzę w jakiś folder na pulpicie to on się otwiera

mam neta z vectry

Wiesz że linuks ma milion pięćset sto dziewięćset menedżerów plików? Musisz się chociaż sprecyzować jakie masz środowisko (GNOME, KDE, XFCE).

mam debiana lenny 5.0.3. :stuck_out_tongue:

To nadal nie implikuje jakiego używasz menedżera plików. Wszystko zależy jakie opcje wybrałeś przy instalacji i/lub czy nie instalowałeś czegoś potem.

No ale użyję swojej kryształowej kuli - czy jest to Nautilus? Jeśli tak to Edycja → Preferencje → Zachowanie → Otwieranie każdego katalogu w oddzielnym oknie.

Zdradzę Ci jak do tego doszedłem. Otworzyłem okienko preferencji i poszukałem tej opcji czytając po kolei ich nazwy - spróbuj następnym razem sam, to naprawdę działa!

Jeśli chcesz, żeby Ci pomóc, to postaraj się o dostarczenie wyczerpującej infromacji, bo mało komu się będzie chciało zgadywać rozwiązania na podstawie niepełnych danych.

nie wiem jak to się nazywa ale screena zrobiłem

http://iv.pl/images/53107752581720265622.png

Weż wejdź w menadzerze w preferecje i daj otwieranie w oknie przeglądarki :wink:

Zapewne masz Nautilusa.

dzięki :wink:

Nie orientuję się akurat jak tam w Vectrze ale podejrzewam, że standardowo jesteś za NATem i masz prywatne IP. W tym przypadku, żeby mieć publiczne IP musiałbyś je wykupić, zapytaj o to swojego operatora, koszt powinien być niewielki 5 - 10zł/miesiąc.

Pozdrawiam!

Vectra udostępnia ip dynamiczne, za stałe trzeba zapłacić 10zł m/c.

http://pl.zubuntujsie.wikia.com/wiki/Programy

Przeczytaj powyższy odnośnik. Większość programów udostępnia informacje o swojej nazwie/autorach/wersji w menu pomoc.