Jak włączyć SSH

(michm4) #1

Jak włączyć ssh, żeby jak ktoś wpisze moje IP w przeglądarce to pokarze mu się strona z /var/www/?

i tak na marginesie jak zrobić tak, że jak przeglądam foldery to jak otworze nowy to nie otwiera się w nowym oknie tylko w tym starym ?

(GioWDS) #2

Nie SSH tylko serwer HTTP. Polecam wpisanie

apt-get install apache2

(michm4) #3

już to mam zainstalowane ale jak ktoś wpisuje moje IP to nie pokazuje mu sie nic

(GioWDS) #4

Bo zapewne nie masz publicznego IP.

Ogólnie polecam zainstalowanie całego zestawu za jednym zamachem:

apt-get install phpmyadmin mysql-server-5.1

(michm4) #5

te publiczne IP trzeba kupić czy jak ?

(Sawyer47) #6

Kwestia konfiguracji sieci. Jakiego masz ISP?

Jaki menedżer plików?

(michm4) #7

Nie wiem jaki to jest ;p chodzi o ten główny, że jak wchodzę w jakiś folder na pulpicie to on się otwiera

mam neta z vectry

(nnick) #8

Wiesz że linuks ma milion pięćset sto dziewięćset menedżerów plików? Musisz się chociaż sprecyzować jakie masz środowisko (GNOME, KDE, XFCE).

(michm4) #9

mam debiana lenny 5.0.3. :stuck_out_tongue:

(Sawyer47) #10

To nadal nie implikuje jakiego używasz menedżera plików. Wszystko zależy jakie opcje wybrałeś przy instalacji i/lub czy nie instalowałeś czegoś potem.

No ale użyję swojej kryształowej kuli - czy jest to Nautilus? Jeśli tak to Edycja → Preferencje → Zachowanie → Otwieranie każdego katalogu w oddzielnym oknie.

Zdradzę Ci jak do tego doszedłem. Otworzyłem okienko preferencji i poszukałem tej opcji czytając po kolei ich nazwy - spróbuj następnym razem sam, to naprawdę działa!

Jeśli chcesz, żeby Ci pomóc, to postaraj się o dostarczenie wyczerpującej infromacji, bo mało komu się będzie chciało zgadywać rozwiązania na podstawie niepełnych danych.

(michm4) #11

nie wiem jak to się nazywa ale screena zrobiłem

(GioWDS) #12

Weż wejdź w menadzerze w preferecje i daj otwieranie w oknie przeglądarki :wink:

Zapewne masz Nautilusa.

(michm4) #13

dzięki :wink:

(roobal) #14

Nie orientuję się akurat jak tam w Vectrze ale podejrzewam, że standardowo jesteś za NATem i masz prywatne IP. W tym przypadku, żeby mieć publiczne IP musiałbyś je wykupić, zapytaj o to swojego operatora, koszt powinien być niewielki 5 - 10zł/miesiąc.

Pozdrawiam!

(system) #15

Vectra udostępnia ip dynamiczne, za stałe trzeba zapłacić 10zł m/c.

(nintyfan) #16

Przeczytaj powyższy odnośnik. Większość programów udostępnia informacje o swojej nazwie/autorach/wersji w menu pomoc.