Jak włączyć touchpad w Samsung NC 10 ?!

witam. mam problem z uruchomieniem touchpada w samsung nc 10 . zwykła myszka chodzi normalnie gdy podłączę. na klawiaturze jest możliwość przełączenia na touchpad on lub touchpad off - niestety nic się nie dzieje gdy przełączam , touchpad nie działa . system u mnie windows xp . może ktoś z forumowiczów pomoże ? z góry dziękuję…

Stery do Touchpada są?

http://www.samsung.com/us/support/detai … me=NP-NC10

Driver>Win XP>Touchpad.

denio51 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

dzięki za informację. sterowniki są, ale nie można nic otworzyć… spróbuję zainstalować te ze strony, którą podałeś. może to pomoże. dzięki za pomoc !

Dodane 15.07.2010 (Cz) 12:38

te stery co były w laptopie nie miały folderu setup.exe odinstalowałem wszystko co było w netbooku . dziwne, ale nie chce usunąć pliku Syn.TPEnh.exe ( pisze odmowa dostępu , sprawdź czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony zapisem oraz czy plik nie jest aktualnie używany) przeniosłem go na pulpit . ściągnąłem stery ze strony, którą podałeś, rozpakowałem . pliku InstNT.exe nie można otworzyć . tak samo SynTPEnh.exe . otworzyłem plik setup.exe pojawiła się napis instalacja sterownika urządzenia wskazującego synaptics , potem next itd. instalował ok.10 minut. restart i nic niestety…ręce opadają :frowning: