Jak włączyć tryb awaryjny jak nie działa klawiatura

Witam ma taki problem może ktos już go doświatczył,posiadam windows 7 komp jest stacjonarny pewnego razu sie zawiesił,i musiałem go wyłaczyć głównym przyciskiem.Po właczeniu JEST TYLKO NIEBIESKI EKRAN I możliwość naciśnięcia tryby awaryjnego,i f8,f10 :itp,jest problem bo KLAWIATURA MI NIE DZIAŁA POD USB,(probowalem inne klawiatury i nic) portu PS/2nie mam w komp…CZY MOŻNA COŚ Z TYM ZROBIĆ

spore121, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

spore121 - zresetuj BIOS/UEFI poprzez użycie zworki lub wyjęcie baterii . Po resecie opcja USB Legacy (funkcja odpowiedzialna za działanie USB zanim uruchomi się system) powinna domyślnie ustawić się na włączoną :slight_smile:

Możesz wyjaśnić jak to zrobić,poproszę

Spróbuje tego

http://forum.dobreprogramy.pl/resetowanie-bios-u-płyty-głównej-t220435/

Zanim napiszesz taki bzdurnry post, zastanów się 2 razy… po reseciecie Biosu jest zawsze na disable.

Musi rozebrać PC ?

Na temat: Popraw post bo faktycznie nieczytelny, do szkoły nie chodziłeś? Będzie kosz…

Wejście do BIOS: klawisz Del, F2 (w zależności od płyty głównej masz 1-2 sekundy), szukasz funkcji Legacy USB. keyboard/mouse/stick, ustawiasz na “enable”. To wszystko, będzie dostęp do klawiatury/myszki.

Tych “roziązań” jest multum na necie, wystarczy poszukać.

Tylko problem nie dotyczy klawiatury/ myszki, tylko całego kompa - a to już inny temat…

Klawiatura mi nie działa jak mam wcisnąć przyciski

 

Zanim napiszesz taką bzdurę zastanów się 2 razy… producent sprzętu w którym jest wyłącznie USB domyślnie wyłącza USB Legacy? Na płycie z PS/2 może i tak ale on nie ma takiej płyty więc siłą rzeczy MUSI być włączone domyślnie, mało tego nie sądze żeby wogóle była udostępniona jako opcja.

spore - zastosuj się do porady tomka,

jeśli nie znajdziesz zworki clear CMOS, odłącz zasilanie, wyjmij baterie włóż ponownie i włącz

 

Bzdury to Ty piszesz i wsadzasz wszystkie płyty do jednego worka…

AsRock 970 Extreme 3 domyślnie jest - enabled

Asus M5A87 domyślnie jest - AUTO (Enabled)

To tylko dwie ostatnie mobo jakie miałem. Ale zapewniam Cię że jeszcze się z taką, co ma to WYŁĄCZONE nie spotkałem…

 

Sam pomyśl dwa razy - jak ma wejść do biosu jak klawiatura nie działa bo Legacy w BIOS/UEFI ma wyłączone :?:

***

Wyjąłem baterie na godzinę/żadnej reakcji

Zworki też nie pomogły

Jest jakieś wyjście z tego, na drugim zdjęciu jest zworka Rom_Recovery do czego to służy

post-276420-0-52794100-1427476751_thumb.

post-276420-0-02804600-1427626357_thumb.