Jak włączyć tryb awaryjny?


(Łukasz125) #1

Witam, jak się wchodzi i wychodzi z tryb awaryjnego ?

Jak on wygląda ? ( proszę o kilka fotek )

Jak sie włącza jaki kolwiek program w takim trybie ?


(system) #2

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... -safe-mode

http://www.google.pl/imgres?hl=pl&clien ... 0,s:0,i:86


(Semtex) #3

awaryjny_png_300x300_q85.jpg

Tak mniej więcej wygląda system w awaryjnym, instrukcję znajdziesz w linku Radka, część programów może się uruchomić, o ile potrzebują tylko podstawowych sterowników systemu do działania, system w tym trybie wygląda podobnie do Windows 98 :wink: , może napisz nam dlaczego chcesz uruchomić awaryjny, czy masz jakieś problemy, możemy spróbować razem naprawić Twój problem :wink:


(Łukasz125) #4

Hej

chce odinstalować całkowicie antywirusa norton 2012 programem norton removal tools. W normalnym trybie program wszystkiego nie usuwa.


(adam9870) #5

Usuwałem Nortona Antyvirusa i Norton Internet Security w trybie awaryjnym poprzez Norton Removal Tool i wszystko udało się.

W trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane na przykład wszystkie sterowniki, w przeciwieństwie do trybu normalnego.

W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz "Tryb awaryjny" i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- ... safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.


(Łukasz125) #6

Dalej to samo. Norton siedzi w systemie


(Marcin99d) #7

Może masz uruchomioną jeszcze jakąś usługę Nortona wpisz w Uruchom : msconfig i sprawdź automatyczne uruchamianie / usługi jak będzie coś Nortona odznacz i uruchom komputer ponownie.


(Łukasz125) #8

Żadnej usługi nortona nie ma


(adam9870) #9

Co dokładne masz na myśli pisząc "Norton siedzi w systemie"?

Norton Removal Tool np. nie usuwa śladów instalacji Nortona, w ten sposób nie można zainstalować Nortona na 30 dni, odinstalować i znowu zainstalować.