Jak włączyĆ tryb DMA w windowsie xp?

jak włączyĆ tryb DMA w windowsie xp??

Dla dysków

Panel Sterowania - System - Meneger Urządzeń i Kontrolery IDE … Dla pierwszego i drugiego.

Oczywisćie załączysz pod warunkiem że sprzęt to obsługuje…

raczej chodzi mi o nagrywarkę…

Jeżeli XP nie pozwala na zmianę ustawienia (lub po restarcie wracają inne) to najprawdopodobniej nagrywarka w trybie DMA nie pracuje a tylko PIO-4.

Sprawdź w opisie nagrywarki (dużo jest na cdrinfo.pl).

Oczywiście sterowniki od płyty głównej są zainstalowane…

potem Pomocniczy kanał IDE >> Ustawienia Zaawansowane >> Tryb Transfeu i ustaw “DMA jeśli Dostępne”

Jeśli obsluguje DMA to bedziesz mial DMA jesli nie to zostanie PIO

Bubu a po kiego mnie cytujesz skoro informacja że chodzi o nagrywarkę pojawiła się po tym jak napisałem “kontrolery IDE” a nie przed…

niby pisze że mam ustawiony tryb dma…ale gdy uruchamiam nerosa i chce nagrać sobie płytkę to wyskakuje mi oknienko w którym coś pisze po angielsku a w sródku tego tesktu właśnie pisze mi DMA… (ale i tak mogę nagrać płytkę ale zauważyłem że wolniej nagrywa teraz niż wcześniej…) to myslałem że ten tryb DMA mi SIĘ wyłączył… to w czym tkwi problem??

A co dokładnie pisze?

Spróbuj na wszelki wypadek przeinstalować sterowniki od płyty głównej …

od kiedy Ci sie pojawia takie okienko ? od pierwszego uzycia Nero czy moze jakos ostatnio zaczelo wyskakiwac?

nie pamiętam…bo to okno mi się pokazywało za każdym razem gdy chciałem nagrać płytę…i można było też na tym oknie zaznaczyć zeby się wiecej nie pokazywało…noi kiedyś własnie zrobiłem to…

Złączono Posta : 28.08.2005 (Nie) 15:53

pojawia mi się już ze dwa tygodnie temu…wiec nie od pierwszego razu użycia nero

Do poczytania i zastosowania.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851