Jak włączyć tryb serwisowy i BT w telewizorze Thomson 50UG6300?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak włączyć tryb serwisowy w tv thomson 50ug6300?
Jaka jest kombinacja klawiszy np na pilocie?

Udało mi się wejść do tego menu, ale nie znalazłem opcji włączenia bluetooth. Mam więc jeszcze inne pytanie czy ten telewizor w ogóle posiada wbudowany moduł bluetooth?

tu podają, że ma.

z kolei tutaj, że nie ma:

Jak nie masz w opcjach to podejrzewam, że nie ma

Ma i nie ma. Zależy od wersji sprzętowej tego modelu. Jeżeli nie widać w opcjach to moduł BT jest nieobecny.

Gdzie konkretnie w opcjach powinien być bluetooth? Jeśli nie ma to jaki moduł trzeba by dokupić żeby podłączyć bezprzewodowe słuchawki?

Bt ma usb.
Tylko czy to jest tv z androidem?

To jest smart tv nie android tv. Bluetooth na usb próbowałem taki jak np jest do komputera i nie jest wykrywany.
Moim zdaniem trzeba by poszukać coś pod jacka 3.5 mm . Jakie Wy forumowicze macie zdanie na ten temat?

Niby można spróbować szukać najtańszych:

obraz

Taki testowałem z PC i na 3 godziny działało, jak potrzebujesz dłużej to lepszy akumulator lub ocenić czy się nie zacznie palić od stałego dostępu do prądu.

Tu pomoc jest:
https://www.mythomson.com/pl_pl

Chyba jak chce szukać dniami jak wykryć moduł bez rozbierania obudowy, czekać z miesiąc na maila zwrotnego lub nie chce się bawić w zwroty sprzętu o wartości do 7 zł (bo po testach żaden jack z adapterem nie nadawał dźwięku po BT).

Mówisz, że się nie opłaca, a może jakbym zainwestował w coś takiego: https://allegro.pl/oferta/odbiornik-nadajnik-bluetooth-transmiter-10248633976?bi_s=internal&bi_c=R8jObdBmMUm&bi_m=elektronika-art-offer-tiles&bi_term=expert-poradnik-pay
to może by działało(komunikacja tv i słuchawki bluetooth).

Czy to jest dokładnie Twój model? Czy np. 6306, 6316 itd?
Thomson to TCL (btw. TV z Ikea Uppleva to też matryca TCL)
Można poszukać wersji matrycy lub oprogramowania i tym tropem odszukać ustawień, gdyż w konkretnej wersji telewizora BT może być opcjonalne

Czy robiłeś Aktualizację oprogramowania w standardowym menu TV?
Sprawdzałeś e-instrukcję, czy jest tam opcja uruchomienia BT?

Jakiś czas temu w starym Samsungu LCD nie było opcji odtwarzania z plików wideo na USB.(…)

Uwaga.
Niepoprawne ustawienie w panelu serwisowym telewizora może skutkować uszkodzeniem lub utratą gwarancji.

Robisz to na własną odpowiedzialność !!!

(…)Przestawiłem model TV w ustawieniach serwisowych z B620 na B640 i pojawiła się możliwość odtwarzania plików wideo.
W moim przypadku oczywiście nie przestawiałem na nie wiadomo jaki model, tylko odszukałem najbliższy z opcją wideo USB

Ogólnie w jakim celu potrzebujesz BT w TV?
Przesyłanie plików możesz wykonać z PC podłączonego do tej samej sieci co TV opcją Rzutuj do urządzenia… (Prawym na pliku multimedialnym)
Czerwona strzałka - mój wykrywany TV Ikea
Zielona - TV sąsiadów :slight_smile:
obraz

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Technika z „Tesco”/„Carrefour” to też by był TCL…

I ja nie mówiłem, że się nie opłaca inwestować w coś za 7 złotych - raczej powinno ruszyć jak nie masz słuchawek w BT 5.1 na trybie oszczędzania energii prawie zawsze.

Ja myślę, że to idzie w kierunku, że nie odpowiadają wbudowane głośniki ani zewnętrzne kolumny, to „posłucham na fajnych słuchawkach bezprzewodowych” a tu lipa, bo trzeba coś dokupić lub 3 metrowym kablu słuchać (można z kilka krótszych spiąć np. 3 a 1 metr będzie z oryginalnego przewodu słuchawek jak się nie jest audiofilem a działa).

Tak jak pisałem chce podłączyć słuchawki bezprzewodowo z TV. Przez bluetooth najlepiej to zrobić.