Jak włączyć UMTS w Sony Ericsson K810i?

Heja

Uffffff wreszcie ma ściągnięty simlock z se k810i, chciałem wypróbować potęgę UMTS, ale coś minie idzie.

Mieszkam w Lublinie (koło mojego osiedla jest nadajnik UMTS, czyli zasięg mam). Jestem w sieci orange, jak przeglądam strony np po przez opery mini, to prędkośc jest standardowa GPRS, jak w końcu uaktywnić 3G??, na stronie orange wyczytałem, aby korzystać z umts należy mieć tel. z tą funkcją (no to mam), i kartę SIM 3G. Tego ostatniego nie kapuje. Mam kartę SIM normalną, dokładnie roczną. Czy może mi ktoś powiedzieć jaką włączyć tego UMTS w se k810i???

Jeśli masz na karte telefon to nie masz usługu 3G. Jeśli masz na abonament musisz mieć wykupioną usługę 3G jeśli nie jest ona w abonamencie.

ja mam na abonament, a ile kosztuje ta usługa?? czy można ją uaktywnić przez Orange Online??

Jest ona płatna?

Tyle że jest mały problem - Orange nie posiada zasięgu 3G w Lublinie;) Jeśli chcesz wypróbować UMTS to musisz się przesiąść na którąkolwiek konkurencyjną sieć (Plus, Era, Play) bo one mają 3G w Lublinie.

A tak na marginesie. Aby korzystać z samego 3G nic nie musisz aktywować. Alby korzystać z wideorozmów musisz dokonać ich aktywacji.

ahaaaa

Na jakiejś stronie pisało że w Lublinie jest prowizoryczny nadajnik UMTS, co prawda czasami na wyświetlaczu tel. pojawia się ikonka 3G.

Ale chciałem się jeszcze zapytać ile kosztuje jakiś pakiet UMTS( aby go wykorzystać jako internet).

Jako ktoś wie to proszę o odp.

Nie ma żadnych pakietów UMTS. Nie ma znaczenia z jakiej sieci korzystasz, czy z GPRS, czy 3G itd. Jest zwykły pakiet na internet, zajrzyj na stronę Orange. A wideorozmowy, jak powiedział przedmówca musisz po prostu aktywować, płacisz wg cennika za rozmowy wideo.

no tak ale w lublinie zasięg umts jest bidny.

Szukam najlepszej sieci by korzystać z NETA i UMTS, poradzicie jakąś?? chodzi mi tylko o neta może poradzicie jaki pakiet na neta wykupić… aby się to opłaciło

Jeśli chodzi o prepaid to w tej chwili najtańsze pakiety są w Simplusie (nie musisz mieć UMTS, powtarzam. Będziesz miał tylko niższy transfer), ceny rozmów UMTS są wszędzie w zasadzie podobne. Najtaniej w PLAY

ahaa mi tylko chodzi o Internet po przez Umts. Teraz to ja przeglądam strony operatorów i zastanawiam się który z nich wybrać:

  • Era i blueconet

  • Plus

I nie wiem który z nich wybrać, załóżmy ze na karcie mam 5 zł na ile ona starczy w sieci UMTS przeglądarka jest standardowa (wbudowana)

k-9 , najlepiej kup startery tych sieci i sprawdź szybkość transferu wewnątrz swojego domu. Wybierz tą ofertę która da Ci najszybszy przesył danych. Do mapki zasięgów nie przywiązuj aż tak dużej wagi bo mimo iż mogą operatorzy zapewniać Ci w Twoim miejscu zamieszkania nawet HSDPA to po wejściu do budynku może tego zasięgu już wcale nie być.

W Plusie (nie iPlusie) 5zł to pakiet internetowy 20MB. W innych sieciach oferta już jest wielokrotnie gorsza.

Tym plusem to mnie zaskoczyłeś, kiedyś miałem u nich abonament, ale po roku zrezygnowałem. Ale skoro mam mieć kartę tylko do neta,a nie do dzwonienia to wydaje się atrakcyjna propozycja. A wież może ile kosztuje karta?? tzn starter??

Ahaaa nie chce kupować wyszystkich starterów operatorów, bo nie chce az tyle kasay wydawać…

za 5zł powinna być jakaś

Aha chciałem się jeszcze zapytać czy może to być starter simplusa??

Tak, Simplus. Zacznij się trochę wysilać :evil:

ahaaa ok dzięki za odp już wiem.


Temat można zamknąć.


WESOŁYCH ŚWIĄT