Jak wlaczyc wiatrak w komputerze

W jakis sposob bardzo mozliwe ze za pomoca programu msconfig wylacyzlem sobie wiatrak mam laptopa dell inspirion n5110. jak gralme zawsze w gry chodzil komputer glosno ale pozonnie chlodzil i temperatura nie byla wyzsza niz 80 stopni a tearz 90 moglem jakos to wylaczyc? mam program speedfan ale nie mam tam nigdzie opcji sterowania wiatrakami;/

Dla mnie jest trochę niepokojące że wiatrak chodził głośno i było 80C a że teraz jest 90 to już całkiem źle.

Ja bym szukał przyczyny w uszkodzeniu wentylatora.

Tak przy okazji pytam czy przestrzegane było trzymanie laptopa działającego na powierzchni twardej i przewiewnej aby nie uszkodzić chłodzenia.

sprawa wyghlada tak mam podkladke chlodzaca wiec co do tematu powierzchnia twarda i chlodna warunki sa spelnione… Wydaje mi sie ze w czasie gry na najwyzszych wymaganiach przy laptopie za 2500zl to chyba tempeatura nie jest zla a nastepna rzecz zrobilem aktualizacje karty graficznej… laptop ma pol roku jest na gwarancji nie interesuje mnie wymiana wiatrakow jedynie ich wlaczenie…

raksook ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

trochę to dziwne, bo w większości laptopów nie ma możliwości programowego sterowania pracą wentylatora. podłączony jest “na sztywno” do płyty, a jego pracą steruje układ elektroniczny. skoro nie działa to raczej padł sam wentylator