Jak włączyć windowsa z płyty?

Witam piszę pierwszy raz na tym forum więc jeśli ten temat napisałem nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.

Więc tak… :smiley: Chciałbym zformatować dysk z windowsem i zainstalować windowsa od nowa. Wiem jak instalować windows i jak formatować dysk mam tylko problem z uruchomieniem windowsa z płyty. Mam Windows XP Home Edition i wersię BIOS v02.58 © Copyright 1985-2007, American Megatrends, Inc.

Więc tak:

Zrestartuj kompa i wejdź do BIOSa (trzymaj DEL podczas ładowania). Nie wiem jakiej firmy masz BIOSa, ale poszukaj gdzieś w nim ustawienia kolejności bootowania (boot sequence). Jako 1st boot device ustaw CDROM. Jak sobie nie poradzisz, to powiedz jakiej firmy masz BIOSa, to powiem bliżej.

Właśnie edytowałem post bo zapomniałem wersji :smiley:

Wciśnij klawisz F przy którym pisze Enter Boot menu-następnie przestaw na CD\DVD-Enter rozpocznie się instalacja.

Szukaj czegoś takiego:

Primary boot device: Floppy

Second boot device: Hard Disk

Third boot device: CD-ROM

Wejdź w Primary i zamień Floppy na CD-ROM, następnie w Second zamień to co tam masz na Hard Disk.

Po skończonej instalacji zmień tak jak było wcześniej.

Albo tak jak kolega wyżej jeżeli masz taka opcję :smiley:

Nie wiem, czy dobrze mówię, bo sam mam BIOSa Awarda ale spróbuję:

O ile się nie mylę to po wejściu do BIOSa masz u góry zakładkę “Boot”. Tam jest podkategoria “Boot Device Priority”. Jako “1st Boot Device” ustaw “[CDROM]”. Potem dajesz Save & Exit [F10] i komp się restartuje. Jak pomyliłem biosy to sorry :smiley:

Chevan chyba nie pomyliłeś BIOSów ale nic sie nie dzieje gdy ustawiłem taką kombinację tylko komputer mi sie normalnie uruchamia. A jeszcze jedno czy instalacja sie uruchomi sama czy też trzeba coś wcisnąć?

Nie - BIOS przy uruchamianiu będzie sprawdzał pierwsze co jest na płycie - jak znajdzie windowsa na płycie to zapyta czy bootować z płyty: będzie “Press any key to boot from CD” czy coś podobnego i wtedy wciśnij cokolwiek - powinno rozpocząć się ładowanie instalacji. Jeżeli przez kilka sekund nic nie naciśniesz - komputer uruchomi się normalnie.

Aha to OK! Ale jakoś się nie chce włączyć ten instalator :frowning:

A zapisałeś info do biosu [F10]? Dla pewności sprawdź w BIOSie czy rzeczywiście ustawiłeś 1st boot device na cdrom.

Tak sprawdziłem jeszcze raz dokładnie i było zapisane i ustawione zgodnie ze wskazówkami. Kurcze nie wiem ale nie udaje mi się. Są może inne sposoby na włączenie windowsa z płyty?

Jest tylko ten jeden jedyny :confused:

Może porób zdjęcia biosu i startupu systemu (możesz nawet film). A w ogóle wychodzi jakaś informacja o tym, że następuje boot z płyty i czy napęd się rozpędza?

Tak napęd się rozpędza ale nic pozatym a zdjęcia spoko mogę zrobić!

Witam!

[-X Normalnie wbijasz do biosa wchodzisz w zakładke boot ustawiasz kolejnośc botowania i tyle.

Proszę oto zdjęcia:

9ce9ff61d379f9b8.html

37ac19e17f2f99f0.html

6cefcbdc86aed736.html

e4b7c9534433b3f9.html

NIe wiem czy we wszystkich biosach ale u mnie klawiszem F11 jest wybur urządzenia z kture ma bootować komputer

A jak komputer jest włączony i włorzę płytę to jest zainstaluj system Windows XP czy można go tak zainstalować ?? I czy da się wtedy zformatować dysk??

Dodane 25.06.2009 (Cz) 23:07

bober370 - to u mnie w BIOSIE klawisz F11 nic nie daje :frowning: Kurde już nie wiem co jest z tym moim BIOSEM żadna z tych propozycji która w tym temacie się pojawiła nie pomogła :frowning:

Obrazek 2:

  1. Mówiłem zmień 1st boot device na CDROM(to, co jest w 3rd boot device) !!

  2. Wklejaj normalne linki do obrazków a nie przez %7Boption%7D

ale nie w biosie tylko w trakcie uruchamiania komputera przed wejściem do biosu

Z tych obrazków wynika że wszedłeś do tej zakładki Boot i z niej wyszłeś nic nie zmieniając :stuck_out_tongue: jak już wejdziesz do Boot Device Priority to tam na dole (po prawej chyba) masz wyjaśnione którymi klawiszami przestawiasz kolejność może to być Page up , down , mogą to też być strzałki albo klikanie entera nie wiem jak jest u ciebie u mnie zmienia się enterem