Jak włączyć windowsa z płyty?

(Emaildogier2) #1

Witam piszę pierwszy raz na tym forum więc jeśli ten temat napisałem nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.

Więc tak... :smiley: Chciałbym zformatować dysk z windowsem i zainstalować windowsa od nowa. Wiem jak instalować windows i jak formatować dysk mam tylko problem z uruchomieniem windowsa z płyty. Mam Windows XP Home Edition i wersię BIOS v02.58 © Copyright 1985-2007, American Megatrends, Inc.

(Min8) #2

Więc tak:

Zrestartuj kompa i wejdź do BIOSa (trzymaj DEL podczas ładowania). Nie wiem jakiej firmy masz BIOSa, ale poszukaj gdzieś w nim ustawienia kolejności bootowania (boot sequence). Jako 1st boot device ustaw CDROM. Jak sobie nie poradzisz, to powiedz jakiej firmy masz BIOSa, to powiem bliżej.

(Emaildogier2) #3

Właśnie edytowałem post bo zapomniałem wersji :smiley:

(Depedro70) #4

Wciśnij klawisz F przy którym pisze Enter Boot menu-następnie przestaw na CD\DVD-Enter rozpocznie się instalacja.

(Kamiloski_) #5

Szukaj czegoś takiego:

Primary boot device: Floppy

Second boot device: Hard Disk

Third boot device: CD-ROM

Wejdź w Primary i zamień Floppy na CD-ROM, następnie w Second zamień to co tam masz na Hard Disk.

Po skończonej instalacji zmień tak jak było wcześniej.

Albo tak jak kolega wyżej jeżeli masz taka opcję :smiley:

(Min8) #6

Nie wiem, czy dobrze mówię, bo sam mam BIOSa Awarda ale spróbuję:

O ile się nie mylę to po wejściu do BIOSa masz u góry zakładkę "Boot". Tam jest podkategoria "Boot Device Priority". Jako "1st Boot Device" ustaw "[CDROM]". Potem dajesz Save & Exit [F10] i komp się restartuje. Jak pomyliłem biosy to sorry :smiley:

(Emaildogier2) #7

Chevan chyba nie pomyliłeś BIOSów ale nic sie nie dzieje gdy ustawiłem taką kombinację tylko komputer mi sie normalnie uruchamia. A jeszcze jedno czy instalacja sie uruchomi sama czy też trzeba coś wcisnąć?

(Min8) #8

Nie - BIOS przy uruchamianiu będzie sprawdzał pierwsze co jest na płycie - jak znajdzie windowsa na płycie to zapyta czy bootować z płyty: będzie "Press any key to boot from CD" czy coś podobnego i wtedy wciśnij cokolwiek - powinno rozpocząć się ładowanie instalacji. Jeżeli przez kilka sekund nic nie naciśniesz - komputer uruchomi się normalnie.

(Emaildogier2) #9

Aha to OK! Ale jakoś się nie chce włączyć ten instalator :frowning:

(Min8) #10

A zapisałeś info do biosu [F10]? Dla pewności sprawdź w BIOSie czy rzeczywiście ustawiłeś 1st boot device na cdrom.

(Emaildogier2) #11

Tak sprawdziłem jeszcze raz dokładnie i było zapisane i ustawione zgodnie ze wskazówkami. Kurcze nie wiem ale nie udaje mi się. Są może inne sposoby na włączenie windowsa z płyty?

(Min8) #12

Jest tylko ten jeden jedyny :confused:

Może porób zdjęcia biosu i startupu systemu (możesz nawet film). A w ogóle wychodzi jakaś informacja o tym, że następuje boot z płyty i czy napęd się rozpędza?

(Emaildogier2) #13

Tak napęd się rozpędza ale nic pozatym a zdjęcia spoko mogę zrobić!

(Tyrpa Patryk) #14

Witam!

[-X Normalnie wbijasz do biosa wchodzisz w zakładke boot ustawiasz kolejnośc botowania i tyle.

(Emaildogier2) #15

Proszę oto zdjęcia:

9ce9ff61d379f9b8.html

37ac19e17f2f99f0.html

6cefcbdc86aed736.html

e4b7c9534433b3f9.html

(bober370) #16

NIe wiem czy we wszystkich biosach ale u mnie klawiszem F11 jest wybur urządzenia z kture ma bootować komputer

(Emaildogier2) #17

A jak komputer jest włączony i włorzę płytę to jest zainstaluj system Windows XP czy można go tak zainstalować ?? I czy da się wtedy zformatować dysk??

-- Dodane 25.06.2009 (Cz) 23:07 --

bober370 - to u mnie w BIOSIE klawisz F11 nic nie daje :frowning: Kurde już nie wiem co jest z tym moim BIOSEM żadna z tych propozycji która w tym temacie się pojawiła nie pomogła :frowning:

(Min8) #18

Obrazek 2:

1. Mówiłem zmień 1st boot device na CDROM(to, co jest w 3rd boot device) !!

2. Wklejaj normalne linki do obrazków a nie przez %7Boption%7D

(bober370) #19

ale nie w biosie tylko w trakcie uruchamiania komputera przed wejściem do biosu

(Marcinkozikowski15) #20

Z tych obrazków wynika że wszedłeś do tej zakładki Boot i z niej wyszłeś nic nie zmieniając :stuck_out_tongue: jak już wejdziesz do Boot Device Priority to tam na dole (po prawej chyba) masz wyjaśnione którymi klawiszami przestawiasz kolejność może to być Page up , down , mogą to też być strzałki albo klikanie entera nie wiem jak jest u ciebie u mnie zmienia się enterem