Jak włączyć wirtualizację gdy w BIOS nie ma takiej opcji?

Mam pytanie, jak włączyć wirtualizację na komputerze, gdy BIOS najzwyczajniej NIE MA takiej opcji? (Tak, Core 2 Duo T7200 posiada opcję wirtualizacji).

BIOS to PhoenixBIOS 61ET34WW

IMHO nie da się :wink:

Aktualizacja BIOS by pomogła? A jak nie to czy jest jakiś program aby to przestawić?

Bardzo mi na tym zależy, bo to jedyny mój komputer co potencjalnie uciągnie jakąkolwiek wirtualizację.

Mam jeden taki nowy, ale mi nie działa, bo mam Insidera, i BSOD się pojawia. Kurde, a Wina XP by się powspominało… :wink:

A nie masz tego w zakładce SECURITY/SYSTEM SECURITY

Nie, tam mam hasła do biosu ustawianie. Ale stary procesor, celeron M nie miał tej opcji, dlatego bios może tego nie mieć. Teraz zmieniłem na Core 2 Duo T 7 generacji i nie mam tej opcji w biosie.

Możesz spróbować zmienić płytę…

W laptopie :expressionless:

Ach, czyli jednak moja pierwsza myśl była dobra - nic nie poradzisz :slight_smile:

Na pewno nie ma jakiegoś narzędzia do włączania tego? Pierwsze po wymianie procesora VT-x w Menedżerze zadan byl oznaczony jako włączony, i wszystko normalnie działało. Jednak po wymianie dysku, i co za tym idzie, ponownej instalacji Windowsa, VT-x się wyłączył, tak “sam z siebie” :emotka obrazująca minę reagującą na złośliwość rzeczy martwych:

Czemu nie podasz modelu komputera/laptopa/płyty głównej?

https://www.bios-mods.com/ na tym forum możesz podpytać o pomoc

HDL10, Lenovo 3000 N100 0768-BPG (modyfikowany)

Jak pisali koledzy, musisz kombinować:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-C-E-K-M-N-and-V-Series-Notebooks/A-way-to-enable-Intel-VT-on-3000-V100-laptop/m-p/14567?page=1#51965

W skrócie - musisz wstrzyknąć do CMOSa flagę (1), żeby włączyć funkcję którą wspaniałomyślnie vendor (Lenovo) wyciął.

Tak to jest z tymi chinolami, Lenovo wyciął opcję Wirtualizacji, a Huawei opcję odblokowania BootLoadera.

Coś się podziało, piszę updated successfully, ale dalej VT-X mam oznaczony jako Wyłączony i w Windwosie i w Linuxie :confused:

Ciesz się, że jeszcze masz dostęp do biosu/UEFI. Zaraz może to też zostanie usunięte - wszystko dla Twojego dobra :slight_smile:

Tia, a instalacja Linuxa będzie zabroniona prawnie

A, czyli chodzi o maszynę wirtualną, win10?
Przechwytywanie2