Jak włączyć wygaszcz ekranu?


(Melon21) #1

Witam mam pytanie jak w temacie......, dokładnie chodzi o to że nie mogę ustawić wygaszacza ekranu wypróbowałem wszystkie mi znane sposoby, a wygaszacz się dalej nie włącza. monitor po prostu jest cały czas włączony mogę wyłączyć tylko i wyłącznie ręcznie, mus sprzęt to procesor Core 2 Duo E8400, MSI P35 NEO2, Grafika MSI 8800 GTX, pamiątki 4GB PATRIOT.

Martwię się trochę tym bo niedawno spaliła mi się karta graficzna i tuż przed spaleniem też nie mogłem włączyć wygaszacza teraz mam nową i w razie czego na gwarancji ale to by oznaczało że mam coś zepsutego w kompie.

dzięki za pomoc POZDRO


(AGNES 1) #2

Spróbuj: Start>Panel sterowania>Wyglądi personalizacja>Personalizacja>Wygaszacz ekranu>Zmień ustawienia zasilania>Wybierz moment wyłączenia ekranu=Przygaś ekran,wyłącz ekran,przełącz komputer w stan uśpienia,dopasuj jasność. :wink: ZADZIAŁAŁO :?:


(Melon21) #3

Próbowałem już to robić wcześniej i nie działało zrobiłem teraz i też nie działa! A kartę graficzną mam GTX 460 gigabita 768mb GTX 8800 mi się spalił! w każdym razie nie działa wygaszacz ekranu jak to zrobić może coś źle jest ustawione! no i też nie widzi karty graficznej program SPEEDFUN i RIVA TUNER w ogóle nie widzą karty te programy co może być przyczyną powyższych problemów?


(AGNES 1) #4

Czy zainstalowałeś już tę karte graficzną ? Jeżeli nie to musisz to zrobić.Dajesz , menadżer urządzeń i tam na komputer , prawym myszki skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu, i już sam system powinien instalować to co mu potrzeba.


(Łukash) #5

Sterowniki zainstalowane ze stronki Nvidii ? Czy z Win Update ? Jak z update to pobierz ze stonki Nvidii odinstaluj aktualne i zainstaluj.


(Melon21) #6

w menagerze urządzeń wszystko zainstalowane jest poprawnie sterowniki do karty mam najnowsze aktualizowałem tydzień temu.jakieś inne pomysły?


(AGNES 1) #7

Sprawdz jeszcze czy dobrze jest podpieta karta,a póżniej pomyślimy co dalej. Być możę to wina też sterownika.


(Melon21) #8

Podpięcie karty już sprawdzałem parę razy i jet git, po za tym wydaje mi się że gdyby była źle podpięta to bym miał problemy z grami a tu wszystko zajebiście hula na full detalach, sterowniki odrzucam bo mam najnowsze więc raczej nie powinny być winne


(AGNES 1) #9

ZARAZ,ZARAZ....Z tego co wiem riva nie bedzie widziała gtx460. Zainstaluj sobie MSI Afterburner .I wtedy zobaczymy co dalej...


(Melon21) #10

MSI Afterburner zajebiście działa kartę widzi i jest gitez tylko co z tym wygaszaczem? dalej nie działa!


(AGNES 1) #11

Co to jest za producent tej nowej karty?


(Melon21) #12

GIGABYTES karta jest funkiel nówka! z poprzednią pod koniec użytkowania też były problemy z ustawieniem wygaszacza.


(AGNES 1) #13

DOBRA...zainstaluj sterownik wygaszacza ekranu tylko ze strony producenta karty a nie kompa. Jezeli to nic nie da to dodatkowo zainstaluj sterownik monitora . Ja dokładnie ci nie powiem jaki sterownik masz wybrac do tego monitora .Najlepiej zainstaluj najpierw ze strony kompa a najwyżej jak nic nie zadziała to ten ze strony karty(producenta). Jeżeli to nie pomoże to zostaje tylko podłaczyć monitor zdalny w celu sprawdzenia czy to wina sprzętu czy ustawień. POWODZENIA :!:


(Melon21) #14

kurcze nie mogę w necie znaleźć sterowników do mojego monitora samsung SyncMaster2233. szukam dalej jak ktoś by znalazł to o linka proszę

-- Dodane 15.11.2010 (Pn) 18:35 --

no tak zawiasa miałem.... !!


(AGNES 1) #15

Troche mi sie pokreciło z tym wygaszaczem :frowning: .Chodziło o sam sterownik ekranu. Popatrz jeszcze dobrze w opcjach zasilania a dokładnie w ustawienia zaawansowane(PODCZAS UDOSTEPNIANIA MULTIMEDIÓW: ) Jezeli nie to- to sama nie wiem co z tym zrodić :?: