Jak włączyć zapamietywanie kart w explorerze

Jak wyzej, w operze jest jzu ta opcja wlaczona. Czyli jak wylacze kompa i wlacze go i wejde w opere to jzu mam karty z poprzedniej sesji, jak to wlaczyc w expl??

Witaj,

Rozumiem, że chodzi Ci o Internet Explorer’a… Tutaj niestety wspomniana funkcjonalność zależy to od wersji - dopiero w IE 7 przy wyłączaniu przeglądarki z co najmniej 2 kartami IE pyta, czy chcesz zamknąć wszystkie karty - klikając “Pokaż opcje” mamy możliwość zaznaczenia, by otworzył wspomniane karty przy następnym uruchomieniu przeglądarki… W poprzednich wersjach IE niestety próżno szukać takiej opcji…

Pozdrawiam,

Dimatheus

ok to zmieniam na firefoxa, jak to ustawic w tej przegladarce?

Hej,

Ogólnie nic nie trzeba zmieniać, bo w Firefox’ie opcja przywracania ostatniej sesji - zarówno spowodowana normalnym wyłączeniem firefox’a czy też na przykład restartem komputera - jest domyślnie włączona. Wystarczy mieć włączone przynajmniej dwie karty i kliknąć wyłączenie przeglądarki, a wyskoczy monit, czy Firefox ma przywrócić karty w następnej sesji i wybrać “Zapisz i zakończ”. Gdyby się zdarzyło, że zaznaczyłbyś opcję “Nie pytaj mnie więcej”, możesz przywrócić monity wybierając Narzędzia -> Opcje i w karcie “Karty” zaznaczyć pole “Ostrzegaj przed zamknięciem wielu kart”.

Pozdrawiam,

Dimatheus