Jak właściwie podzielić - adresacja 50 komputerów

ej przepraszam mam pytanie

Potrzebuje zaplanować 50 komputerów

Musze rozpisać to na część sieciowa i komputerowa tak by komputerów było 50

Jak mam się do tego zabrać znacie jakieś strony które wzorcowo podają przykłady jak osiągnąć odpowiednią liczbę komputerów i dobrze to podzielić oraz rozpisać

Bardzo dziękuję za wsparcie pozdrawiam :grinning::grinning:
nakierujcie mnie
bo na razie binarnie 50 wychodzi mi 111010 to jest 6 liczb a 2^6 to 64 a podejrzewam a ma być 255.255.255,192/26 dobrze myślę a co z 172.16.0.0 bo 192 bierze się z host który wygląda 11111111.11111111.11111111.1100000 tak ?

Ale robisz to na faktyczne potrzeby, czy na laborkę? Bo na faktyczne potrzeby i tak z różnych powodów raczej /24 a na laborkę: https://lmgtfy.com/?q=kalkulator+sieci+ip

Wzorcowo to 2^n-2. Co do podziału nie wydzielisz podsieci w której będziesz miał tylko 50 hostów, może być 62. Maskę dobrą użyłeś. Podsieć pomieści 62 hosty. Co do adresu, przelicz sobie to binarnie i zamień na wartości dziesiętne.

Hej
robię to na laborkę.
ale laborka jest we wtorek i ja już mam stres ze tego nie zrobię
to jest poprawka już raz to robiłam ale zal brak pomrzesz w nakierowaniu mnie ? Dziękuje :slight_smile:

ok dzięki za wskazówki postaram się nanieś poprawki
jedna poprawka
jestem dziewczyna :wink:

Czasami nick bywa mylący.

Tu kiedyś opisałem jak to liczyć i jak to zrozumieć.

1 polubienie

a na kierujesz mnie jak dobrze rozpisać hosty ?

Nie wiem po co ja to przeczytałem, ale kompletnie się na tym nie znając prawie zrozumiałem o co chodzi :joy: myśle że po kawie będę potrafił adresować sieci :joy:

1 polubienie

Po to dałem Ci link do postu, aby się nie powtarzać.

Wtedy jakoś właśnie robiłem CCNA :wink: