Jak włożyć ram, aby poprawnie działał komputer

Witam. W komputerze miałem 2gb ramu ddr2 taktowanie 667 mhz Kingston, postanowiłem dokupić jeszcze 2 gb bo został jeszcze jeden slot, więc zakupiłem 2gb Goodram 667, dokładnie te same parametry tylko inna firma. Mam już wszystkie sloty zapełnione.

Doradzi mi ktoś jak włożyć te kości aby zgrały się ? I czy kinstony bedą współpracować z goodramem ?

Kości to

2x 512MB Kinston 667

1x1GB Kinston 667

1x 2GB Goodram 667

Pierwsze dwa sloty to kolor żółty, następne dwa to pomarańczowy, a więc niezależnie jak włożę będzie wszystko grało ?

Włóż, włącz komputer, sprawdź czy się uruchomi i czy bios będzie widział całą pamięć.

Pamięci możesz sprawdzić za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

Jaki masz system operacyjny?

Masz 4 sloty ale z doświadczenia wiem, że ładowanie kości RAM do wszystkich slotów nie gwarantuje poprawnej pracy komputera.

Lepiej sprawdzają się tylko dwa zapełniane sloty z większymi pamięciami RAM.

Sprawdź bo różnie z tym bywa.

Windows 7 32

Chodzi mi o to czy będą współgrały ze sobą obie firmy, tzn. mam te 3 kości z kingston i jedną 2gb’owa z Goodram i jak włożyć te 4 kości żeby wszystko działało, tzn nie było mułów,bluescreen itp. Mam 2 sloty żółte, 2 pomarańczowe. Na początek dać 2x 512, później w pomarańczowym 1gb kinston i 2gb goodram ?

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

32 bitowy system nie wykorzysta w pełni 4 GB pamięci ram (w systemie będziesz widział 3-3.5 GB).

badboski221

instaluj od największych

2GB Goodram 667

1GB Kinston 667

512MB Kinston 667

Ok, zrobię tak jak kolega wyżej powiedział i zdam relację, dla porównania włożę też samą kość 2gb goodram.

Dodane 03.03.2013 (N) 15:38

Przed tym mam jeszcze takie pytanie, czy mając te 4gb ramu dokładnie chodzi mi o taktowanie 667 mhz, komputer poradzi sobie z grami ? Nie licząc innych podzespołów, tylko chodzi mi o to taktowaniem czy jest specjalnie ważne w grach ?

badboski221 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie ma to znaczenia w grach.

To tak włożyłem

slot 1 2gb goodram

slot 2 1gb kingston

slot 3 512 kingston

slot 4 512 kingston

Nie chodzi tak źle, aczkolwiek nie naljepiej, nie zawiesza się nic tylko że jak np. klikam na dany folder i przełączam między nimi to nie ma tej szybkości, i gdy miałem 2gb ram to klasyfikacja komputera wynosiła 4,7, po dodaniu też jest 4,7… żadnych bluescreenów narazie nie było a ni nic ;p co o tym myślicie ?

Nas się pytasz ?

To twój komputer i to ty widzisz i czujesz jak jest lepiej i szybciej.

Nie w każdym przypadku dołożenie pamięci RAM przyspieszy działanie systemu. Podaj resztę konfiguracji, prawdopodobnie masz słaby procesor, albo zaśmiecony system.

Dlaczego by miało chodzić lepiej?

Dodałeś pamięci a nie zwiększyłeś jej wydajność.

Po dołożeniu pamięci oczekiwałeś dużego skoku wydajności.

system wyczyszony c-cleanerem i nie tylko, zostały usunięte niepotrzebne pliki, procek amd athlon x2 2.10 GHZ wkrótce postaram się zmienić na phenoma x4.

To sprzedaj od razu te wszystkie pamięci RAM i kup w jednej kości 4GB, a nie rozmieniasz się na drobne.

Czy cztery Fiaty 126p pojadą tak samo szybko jak jeden np. Ford z silnikiem 2,5 litra ?

i wtedy zauważysz różnicę w wydajności

Nie chcę sprzedawać, nie po to kupiłem… a wogóle po co miałbym to robić, przecież po to są te 4 sloty żeby w nie pamięć włożyć, czyż nie tak ?

Ktoś jeszcze wcześniej mówił że jak są wszystkie sloty zajęte to jest jakiś spadek, prawda to ?

proszę o odpowiedź

Po co mam podawać resztę tylko chcę się dowiedzieć o pamięci RAM, a o reszcie to już wiem ; )

Z tymi slotami że jak są wszystkie zapełnione to gorzej ? Spotkał się ktoś z czymś takim ? :stuck_out_tongue:

Tak, spotkałem.

Komp mulił jak stodoła o czy zasugerowałem wcześnie ale jak widać nie chcesz nawet dopuszczać do siebie takiej myśli.

No jakoś mi teraz nie muli

Jeszcze się zapytam czy mając te 4gbb 667 mhz odczuję spadek w grach przez to taktowanie, czy taktowanie nie jest zbyt ważne w grach ? Kupiłbym odrazu to ddr3 bo jest teraz tanie, ale znów płytę zmieniać, bo ta mi nie obsługuję ddr3 ;/ A komp chciałbym już mieć chociażby do premiery Wieśka 3, żeby mi poszła najlepsza gra ;D