Jak wpisać Mac Address do routera

Witam. Mam problem.

Mam w domu router, do którego podłączony jest kabel lan. Za pomocą tego routera moja siostra łączyła się z internetem [korzysta z laptopa]. Niedawno kupiłam sobie wifi do komputera i też łaczę się z internetem za pomocą tego routera. Internet niby działa, tylko że nie możemy w tym samym czasie korzystać z internetu, bo pokazują nam się wtedy “błędy na stronach”. Podpytałam kumpla co mam zrobić, powiedział mi, że muszę wpisać MAC Address do routera. Dalej mu się już nie chciało pomagać, więc poszukałam w internecie informacji na temat jak mam to zrobić, bo się kompletnie na tym nie znam. Doszłam do momentu, gdzie ludzie pisali, że trzeba zalogować się na stronie 192.168.1.1. Jakby co to wygląda to tak http://imageshack.us/photo/my-images/96 … uuktb.jpg/. No i dalej już nie wiem, co mam zrobić, a nie chcę działać sama, bo nie chcę niczego zepsuć. Jakby ktoś był łaskaw pomóc, bardzo proszę. Jeśli taki wątek już był, to przepraszam. :wink:

Valencia7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Trzeba podać login i hasło, pomoc - instrukcja obsługi do routera.

Nie rozumiem po co trzeba dodawać tutaj MAC (gdyby chodziło o filtrowanie adresów po makach, to prawdopodobnie nie mogłoby połączyć?), ale proszę się nie przejmować tym, że nie mogę czegoś zrozumieć. Ja widzę takie rozwiązania, że 1) kontaktuje się Pani z lokalnym ekspertem, który zrobi to za Panią, albo 2) robi to Pani sama z pomocą na forum, ale prosiłbym o pokazanie rozmowy z tym kolegą (o ile była ona prowadzona przez Internet) w celu ogólnego instruktażu co do tego, co trzeba zrobić. Do tego prosiłbym pokazać stronę, która jest po zalogowaniu na 192.168.1.1.

Nie za dużo tego "pokazywania " ? Login i hasło prawdopodobnie przydzielone przez Dostawcę powinno być takie jak u koleżanki.Jeśli dalej będzie konflikt należy sie zwrócić do niego z wnioskiem o przydzielenie loginu i hasła.Być może za dodatkową opłatą…zależnie od Umowy.Chodzi o ilość komputerów osługiwanych przez router.

Hej,

A mnie to wygląda na sytuację, w której router działa w trybie bridge, zamiast w trybie router+AP. Stąd pojawiałyby się problemy, przy podłączeniu dwóch komputerów. Aczkolwiek łatwo to sprawdzić, zerkając na to, jaki adres IP zostaje przydzielony komputerowi po podłączeniu do sieci.

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

:arrow: Kto jest dostawcą łącza internetowego?

Pozdrawiam,

Dimatheus