Jak wrzucić na serwer?

Kurcze próbuję wrzucić stronkę na i jak mam folder “www” to tam wszystko wrzucam co nie? A jak mam dwa foldery np. “właściwe” i “materiały” to kopiuje to do “www” i tam jeszcze kopiuje index.html. I strona gł. sie włącza, ale jak próboje jakąś podstronę to mi się wyświetla że nie ma takiej strony. To jak to ma być? Bo próbowałem jeszcze bezpośrednio wklejać do www pliki html ale też nie wyświetla się strona :evil:

To jak to trzeba zrobić?? Za pomoc thx :stuck_out_tongue:

Napisz po polsku, troszkę jaśniej.

Jeśli jest to hosting ovh to wrzucasz do folderu WWW. Jeśli inny, to wrzucasz tam gdzie już znajduje się domyślny index

Już to znaczy od momentu założenia konta

Sprawa jest wbrew pozorom bardzo prosta

najlepiej użyc Total Commandera i wejść na serwer przez FTP

ale najpierw musisz:

utworzyć nowe połączenie - wpisać sesje, host, login i hasło, a następnie połączyć się z serwerem

zawartość www z Twojego komputerka przekopiować do katalogu public_html

Po każdej aktualizacji strony pamiętaj aby przekopiować (zupgreadować) także najważniejszy plik Twojej strony czyli index.htm

moze tadres podstron musi wygladać tak: http://adresstrony/www/ktalog/plik.html

Jesli dobrze zrozumialem mogles zle odnosniki zrobic w stronce.

Czyli jezeli masz np folder ‘C:\strona’ i w nim ‘index.html’ a pozniej masz w podfolderze ‘C:\strona\materialy\pierwsza.html’ to w pliku index.html odwolujesz sie do pierwsza html w sposob:

COS

A powinno byc tak:

Nie jestem pewny czy o to chodzi ale… :smiley:

Dobra spróbuję po polsku :mrgreen:

Mam sobie stronkę. Wszystko na niej działa ok i postanowiłem umieścić ja na serwerze ovh.org. No więc otweiram TC i mam na kompie powiedzmy coś takiego D:\stronka\właściwe(tutaj mam index i podstrony) i mam D\stronka\materiały(a tu mam obrazki itd.). Index.html wrzuciłem bezpośrednio do katalogu “www” i całę te dwa foldery (w nich też był index.html) I nie ma tych obrazków (poza jednym) i jak klikam na jakiś odnośnik wyświetla się strona że nie ma takiej strony.

I nie wiem co źle zrobiłem. Spróbuje jeszcze bezpośrednio wszystkie pliki .html skopiować bezpośrednio do katalogu www. I zobaczę. Wiecie o co mi już chodzi? :roll:

Problem się trochę zmienił … Jest lepiej i niektóre podstrony działają poprawnie ale niektóre nie… Czemu? Ale sytuacja jest nadal jak powyżej

to ile miałeś tych plików index.html ?

nieszczególnie

Plik jest jeden tylko, że skopiowałem go z “materiały” bezpośrednio do www.

Ale teraz zrobiłem tak że wszystkie skopiowałem bezpośrednio (czyli że nie skopiowałem całęgo folderu tylko wszedłęm z niego i skopiowalem jego zawartość) do www i niektóre strony działają a niektóre nie :? I obrazków nie ma;(

Złączono Posta : 26.01.2006 (Czw) 15:59

Dobra już wiem o co chodzi. :slight_smile:

Po prostu się skapnąlem że w stronce jak mam napisane History.html to plik jest zapisany history.htm a powinno być History.html. Dzięki za pomoc i sorki za kłopot ale nie wiedziałem że to takie jest ważne :slight_smile:

a moglbys podac adres strony? lookniemy “od kuchni” do tego

Robisz tak:

Pogrubienie oznacza folder

I tak to powinno wyglądać

Adres obrazka

Link[/code]


[i]Link do podstrony2[/i]

[code]Link

Pamiętaj, zeby nie było polskich znaków i wielkośc liter się zgadzała