Jak "wrzucic" prezentację multimedialną na serwer www


(system) #1

Witam !

Dostałem za zadanie na informatyce zrobić prezentację multimedialną w PowerPoincie i wrzucić ją na serwer www, aby można było przeglądać ją z poziomu przeglądarki, tzn wyświetlić pokaz w internecie. Abym nie musiał nosić się z dyskami...Moje pytanie brzmi: Jak to zrobić ?

Podstawy html znam, gdyż mam własną stronę.

Z góry dzięki za pomoc :] Pozdrawiam


(Mathew) #2

Sądzę, że samym html'em nic tu nie zdziałasz. Musiał byś znać się na PHP, żeby coś takiego zrobić.


(system) #3

Hmmm to bardzo ciekawe, bo my nic takiego na informatyce nie robiliśmy, a nauczyciel zadał nam to z łatwością i nawet nie dodał żadnej uwagi do tego. Więc chyba jest jakiś prostszy sposób...


(balcer656) #4

Skorzystaj z http://docs.google.com/?hl=pl&tab=wo


(Damgora) #5

wydaje mi się, że to nieporozumienie z tym otwieraniem w przeglądarce, i chodzi po prostu o zuploadowanie tego na jakiś serwer

Jednak jeśli się myle to jest jeszcze alternatywa dla Google Docs od Microsoftu - http://docs.com/


(koszmos) #6

Musiał byś poszukać czegoś o otwieraniu .ppsx ( czyli bezpośredniej prezentacji bez możliwości edycji ) ponieważ jest prawie 4 godz i trochę nie myśle, to mogę palnąć głupotę, ale ja bym pomyślał o przerzuceniu .ppsx na .swf bądz też .avi czy .mpg, wma itd ( w cholere jest tego w googlach, wystarczy wpisać .ppsx to avi np i od razu masz więcej programów do tego niż emotek na forum )

tutaj masz chyba więcej o tym

http://ppsx-to-pps.qarchive.org/

Chyba z wrzuceniem flasha, avika na stronkę sobie poradzisz prawda ?

Żeby nie było że zły User jestem, z Avi ci pomogę, bo możesz mieć problemy z wrzuceniem tego na www żeby odtwarzało

( pozycje sobie sam ustalisz )


(Grzesie K) #7

W pakiecie Open Office jest program Impress, który służy do tworzenia prezentacji. Posiada możliwość zapisu do Flash bez żadnych kłopotów. Poradzi sobie również z projektami stworzonymi na innym oprogramowaniu. J jednak sądzę, że chodziło o upload prezentacji. :smiley:


(Wszerad91) #8

Wiem że dokumenty w Wordzie i Excelu można zapisać jako stronę więc może z PowerPointem będzie podobnie.


(Rosiak112) #9

o ile wiem to power point w najnowszej wersji posiada otwieranie dokumentów wprost ze strony.Po Odpowiednim Skonfigurowaniu.A Jeeśli chodzi o zapis z power pointa w html-u to nie wiem bo już dawno się nie obchodze z tym programem,ale wątpię.


(system) #10

Dzięki za pomoce już wiem jak to zrobić :slight_smile:

W Power Poincie dajemy Plik -> Zapisz jako -> inny format -> Strona sieci web (oczywiście power point 2007). Program tworzy nam index oraz gotowe foldery itp. gotowe do uploadu :slight_smile:

Pozdrawiam

@do zamknięcia


(Kpc21) #11

To nie jest dobry pomysł. Kod będzie kompletnie niepoprawny i będą problemy z działaniem w przeglądarkach innych niż Internet Explorer.

Najlepiej będzie zapisać do PDF-a, z tym że wtedy tracisz wszystkie animacje. Alternatywnie można przekonwertować do formatu SWF (Flash), ale nie będzie to wyglądać idealnie jak w oryginale. Są w Internecie konwertery.