Jak wrzucić stronę na FTP

Witam. Jak wrzucić stronę na FTP czy coś takiego ?

ściągasz program klienta FTP np. filezilla, flashfxp, total commander.

Łączysz się z ftp na dane od hostingu (adres, login, hasło) i wrzucasz pliki strony internetowej do głównego katalogu lub do katalogu www (w zależności od hostingu).

nie pomagasz, pomóż! :frowning:

To może powiedz z czym masz problem?

Powiedzmy, że masz stronę. Następnie szukasz dla niej hostingu, weźmy na przykład jakieś darmowe yoyo albo ugu.pl. Zakładając tam konto otrzymujesz dane, czyli wspomniany adres, login i hasło. Następnie otwierasz klienta FTP (podam na przykładzie Total Commandera). Masz tam taką ikonkę z napisem URL (nowe połączenie FTP). W oknie wpisujesz login, którym jest zazwyczaj adres twojej strony (np. www.nazwa-strony.ugu.pl). W kolejnym oknie wpisujesz hasło, i jeśli wszystko dobrze pójdzie, z jednej strony pokaże się zawartość katalogu głównego serwera (tu wrzucasz pliki strony: .html, .css, itepe), a w oknie z drugiej strony wyszukujesz na dysku pliki swojej strony. Zaznaczasz wszystkie pliki, które chcesz przenieść do katalogu serwera i wciskasz F5, czyli kopiowanie. Po zakończeniu kopiowania po prostu otwórz przeglądarkę, wklep adres swojej witryny i zobacz jak wszystko działa (to ważne, ja miałem problem z yoyo, który nie wyświetlał mi poprawnie strony i musiałem przenieść ją na ugu).

Dobra, dawno tego nie robiłem, więc w tym miejscu proszę wwweteranów o skorygowanie moich ewentualnych gaf tudzież nietaktów :smiley:

Czasami trzeba też ustawiać uprawnienia poszczególnych plików czy folderów. W przypadku forów internetowych, webpressa i podobnych skryptów przejść proces jego instalacji.