Jak wrzucić własną stronę do sieci?

Pytanie bardzo nowicjuszowe. Mianowicie zaprojektowałem prostą stronę firmową programem WYSIWYG Web Builder 4.5 i nie bardzo wiem, jak ją wrzucić. Muszę gdzieś wykupić jakieś konto na serwerze (niestety darmowe odpadają, wystarczy proste, ale płatne konto bez reklam), a następnie dokupić domenę .PL czy odwrotnie? Mając serwer i domenę jak jedno powiązać z drugim?

np. http://www.cba.pl, zakładasz konto, po zalogowaniu w panelu administratora wybierasz dział oprogramowanie i wybierasz jeden z przykładowych skryptów (drupal, joomla, php-fusion, etc.), klikasz zainstaluj. Wchodzisz na swoją stronę i postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie, potem możesz zarządzać taką stroną z poziomu przeglądarki, większość skryptów jest po polsku.

To tak na początek, jak już ogarniesz obsługę jakiegoś skryptu to wykupujesz porządny hosting i tam wrzucasz interesujący cię skrypt.

Stronę opartą na skrypcie łatwiej aktualizować, i ogólnie ma się sporo większe możliwości niż statyczna strona w htmlu. Ale jeżeli chcesz wrzucić tylko zwykłą stronę w htmlu to też nie ma problemu.

Jeżeli wykupisz hosting to dostaniesz adres FTP z którym możesz się połączyć np. filezillą, logujesz się, wrzucasz pliki które wygenerował ci WYSIWYG Web Builder, i tyle.

Ważne aby w głównym katalogu na serwerze był plik index.html

Ok, czyli wykupię hosting np. w home.pl. Ale jak zrobić, żeby strona była widoczna pod wybraną przeze mnie domeną? Sprzedawca usług hostingowych daje swój adres, np. 123.home.pl, a jak mam zrobić, żeby właściwym było 123.pl? Chyba że coś pomyliłem z tym sprzedawcą hostingu.

Kup hosting np w vihost , zakup domenę i podepnij ją przez panel.

Usługodawca daję darmową subdomenę a ty podpinasz swoją, poproś support to ci podepną

Home ma domenę .pl w pakiecie z tego co się orientuję. Jeśli masz domenę z poza pakietu zmieniasz dns na te od twojego serwera w panelu konfiguracyjnym domeny :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi, już wiem