Jak wrzucić zdjęcia z Google Picasa na forum


(Picek7) #1

Kiedyś na jednym z forów napisałem taki sposób. Może komuś się przyda :slight_smile:

Mając konto w Google, to automatycznie dostajemy konto na zdjęcia tzw. Google Picasa. Rozmiar taki sobie 1024 Mb, ale starczy na 1000 zdjęć dobrej jakości. Ja osobiście lubię wykorzystywać jeden login i hasło i mieć pod nim jak najwięcej. Możemy tam tworzyć albumy zamieszczać zdjęcia, ale jest problem z zamieszczeniem ich na forach. Opracowałem sposób jak można ta niedogodność obejść :slight_smile:

Po długim wstępie czas przejść do czynów. Dodam tylko że wszystkie zdjęcia w tym poście są na Google Picasa :slight_smile:

Mając zdjęcia w albumie po prawej stronie albumu mamy linki do tego zdjęcia.

papermodels1

Aby ustawić rozmiar miniaturki wybieramy jedną z opcji 144, 288, 400, 800 pikseli. Trzeba to wybrać przed skopiowaniem linku.

W pozycji Umieść obraz na stronie mamy kod html do zdjęcia gotowy na umieszczenie na stronie. Ten kod nie nadaje się na wstawienie na forum ponieważ wyświetli się coś takiego:

| color] |
| Od Panda - model |

W tym kodzie umieszczone są 2 odnośniki zaznaczone na czerwono, które po wydobyciu ich i wklejeniu w znaczniki bbcode (są to specjalne znaczniki które obsługują fora) możemy wstawić zdjęcie w post. Wstawiamy je tak.

{URL=http://picasaweb.google.pl/lh/photo/RCAa16svHaS1M_yOZDHEOw?feat=embedwebsite}{img}http://lh4.ggpht.com/_WmoEOSEchl8/SnrWNBWdnWI/AAAAAAAAACM/715ITcfokRc/s288/IMG_4783.JPG{/img

}{/URL}

Nawiasy {} musimy zamienić na [] aby bbcode zadziałało.

Po tym mamy wstawione obrazki na forum. Każdorazowe kopiowanie linków jest żmudne i czasochłonne więc opracowałem w Excelu arkusz który to zrobi za nas :slight_smile:

Zaprezentuje prosty arkusz w Excelu który sam nam przerobi na podstawie linku z Google Picasa link gotowy na forum :slight_smile:

Arkusz pobieramy z adresu: http://cid-2ae182ac21882278.skydrive.li ... picasa.xls

Otwieramy plik i mamy coś takiego:

papermodels2

Link z Google Picasa wklejamy w komórkę B2. Link należy wkleić w zaznaczone pole. W przeciwnym razie wklei się nam obrazek.

Następnie naciskamy ENTER i niżej mamy gotowy BBCODE na forum.

Testowałem to na wstawianiu wielu zdjęć i działa wzorowo jakby miał ktoś problemy proszę pisać :slight_smile: