Jak współdzielić łącze kablowe za pomocą karty wifi usb?

Posiadam internet kablowy neostrada TP z modemem ethernet. Ostatnio na allegro kupiłem sobie kartę wifi na usb, model TP-Link TL-WN422G. Chciałbym współdzielić internet kablowy konsolce psp tylko nie mam zielonego pojęcia jak tą kartę skonfigurować. Proszę o pomoc.

O to chodzi?: http://www.tp-link.com.au/article/?id=220

  1. Instalujesz sterowniki zaznaczając dodatkowo instalację TP-LINK Wireless Client Utility

  2. Spod w/w programu ustawiasz kartę na tryb AP (Access Point) i jak trzeba, wybierasz swoje urządzanie pod “Network adapter”

  3. Klikasz More settings… i na dole w “Bridge adapter” wybierasz kartę, z której “idzie” internet (tą, pod którą masz podpięty modem)

Zainstalowałem sterowniki z płyty (win 7 32 bit) niestety po instalacji programu nigdzie nie ma :frowning: Wiecie co może być tego przyczyną???

Odinstaluj sterowniki od tej karty, przejdź na (sprawdzając jaką wersję sprzętu masz, ponieważ Twój model występuje w dwóch: V1 i V2), wybierz wersję swojego sprzętu i pobierz sterownik odpowiedni dla Twojego systemu. Zainstaluj pobrany sterownik wybierając, podczas instalacji, opcję zainstalowania sterownika wraz z narzędziami klienckimi (Install Client Utilities and Driver).

  1. Instrukcja instalacji

  2. Konfiguracja jako AP

Próbowałem wszystkich wersji i wielokrotnego odinstalowywania i ponownej instalacji. Niestety za każdym razem instalują się TYLKO sterowniki, a nie wiedzieć czemu nie instaluje się program TP-LINK Wireless Client Utility :frowning: Karta po instalacji sterów działa w trybie “odbierania” internetu tzn. można się podłączyć do np. radiówki sąsiada, lecz ja chcę zupełnie coś innego: chcę udostępnić internet kablowy konsolce psp przez tą kartę. Wiem że tak się da przez program Client Utility ale niestety on nie chce się zainstalować… Czy istnieją jakieś inne sposoby na zrobienie z tej karty AP z obejściem tego programu od producenta???

Dodane 23.08.2012 (Cz) 10:38

Aha no i jeszcze zapomniałem wspomnieć: mam Windows 7 Home Premium 32 bit

Możesz jeszcze spróbować systemowego tworzenia połączenia ad-hoc dla wifi, może ten tutek pomoże.

Inne możliwości:

  1. W7 jako AP przy pomocy cmd i netsh

  2. W7 jako AP przy pomocy Connectify