Jak wybootować program z pamięci flash?

Chciałbym sklonować dysk na którym jest system. Znalazłem program Clonezilla. Tylko jest pewien problem. Nie posiadam napędu CD-ROM w komputerze. Czy znajdę jakiś program w sieci, w którym plik ISO przerobię tak żeby utworzyć bootowalnego pendrive’a ?

Program firmy Paragon - Drive Backup 9.0 Free Edition. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i w całości po polsku.

Strona domowa

http://www.paragon-software.pl/products/free/id,228

Nie chodzi mi o backup. Mam dysk z partycjami i systemem Windows 7 na netbooku. Chcę go sklonowac by mieć kopie dysku. Jeśli juz to zrobię chciałbym zmienić tablicę partycji i zainstalowac inny system. W razie jeśli system na moim sprzęcie nie będzie działac chciałbym wrócić do pierwotnego systemu.A nie posiadam instalki systemu NIESTETY.

Za pomocą tego programu stworzysz kopię dysku systemowego, którą możesz przywrócić zamiast istniejącego. Jeśli Cię to nie przekonuje wypróbuj innego darmowego też od Paragona - Backup & Recovery 10.1 Free Edition. Producent na stronie pisze m.in.

"Szybkie i łatwe przywracanie

Kompletne przywracanie komputera do wcześniejszego stanu, bez utraty danych i przeinstalowywania programów

Przywracanie z uprzednio utworzonej kopii zapasowej całego dysku, pojedynczych partycj i lub pojedynczych plików

Przywracanie ze zmniejszaniem rozmiaru - przywracanie obrazu na blok o mniejszym rozmiarze

Tworzenie rozruchowego nośnika USB flash, przywracanie komputera PC na żądanie"

http://www.paragon-software.pl/products/free/id,257

Dobra. Z wykonaniem backupu nie ma problemu. Jak przekopiowac te pliki z powrotem na dysk ?

Użyj tego :http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-overview.htm - a później włóż w wirtualny napęd MagicIso - swój plik - i przekopiuj go na pendrive - musisz przygotować pendrive do nagrania plików.

Uruchom: diskpart

DISKPART>list disk - zobaczysz wszystkie swoje dyski

DISKPART>SELECT DISK 1 - tu wybierasz swój pendrive - może być 1,2 lub 3 w zależności ile masz dysków podłączonych

DISKPART>CLEAN

DISKPART>CREATE PARTITION PRIMARY

DISKPART>SELECT PARTITION 1

DISKPART>ACTIVE

DISKPART>FORMAT FS=FAT32 lub NTFS lub exFAT

(Formatowanie może potrwać kilka minut lub jeszcze dłużej …)

DISKPART>ASSIGN

DISKPART>EXIT

Uruchom: cmd i cd \Windows\system32

C:\Windows\system32\xcopy h:*.* /s/e/f p:\

(gdzie h:\ dysk źródłowy; p:\ dysk docelowy)

I powinien być bootowalny pendrive - jeżeli plik iso był obrazem bootowalnego dysku.

Paragon tworzy dysk startowy na USB, po włożeniu go do kompa i uruchomieniu go, wchodzisz w menu bootwania i wskazujesz na napęd USB. Wystartuje Ci program, w którym masz możliwość sprawdzenia integralności kopii systemu i zainstalowania wybranej kopii na komputerze.

Niestety w tym programie który mi poleciłes kopia zapasowa nie tworzy sie prawidłowo a raczej zaczyna sie tworzyć, jest informacja że chce skopiować pliki systemowe, wychodzi z Windowsa, kopiuje i uruchamia sie ponownie Windows. Niestety na dysku nie znalazlem tej kopii, a ilość wolnego miejsca na dysku na którym robiłem kopie się nie zmieniła.

Znalazłem program, który skopiował mi pliki z ISO na pendrive’a. Użyłem go i wrzuciłem na pendrive Ultimate Boot CD. Użyłem do klonowania program HDClone zawarty w tym pakiecie. Sklonowałem dysk na drugi dysk. Wszystko niby skopiowało sie OK ale kopia partycji systemowej nie byla identyczna z orginałem z którego go kopiowałem. Inne byly identyczne. Windows nie botuje sie z kopii mimo że w BIOSie wybrałem odpowiednia opcje bootowania.

Co jest powodem że dysk nie klonuj sie prawidłowo. Dodam ze dysk na który skopiowałem orginał to dysk ze złączem USB.