Jak wybootować program z pamięci flash?

(pamix) #1

Chciałbym sklonować dysk na którym jest system. Znalazłem program Clonezilla. Tylko jest pewien problem. Nie posiadam napędu CD-ROM w komputerze. Czy znajdę jakiś program w sieci, w którym plik ISO przerobię tak żeby utworzyć bootowalnego pendrive'a ?

(ichito) #2

Program firmy Paragon - Drive Backup 9.0 Free Edition. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i w całości po polsku.

Strona domowa

http://www.paragon-software.pl/products/free/id,228

(pamix) #3

Nie chodzi mi o backup. Mam dysk z partycjami i systemem Windows 7 na netbooku. Chcę go sklonowac by mieć kopie dysku. Jeśli juz to zrobię chciałbym zmienić tablicę partycji i zainstalowac inny system. W razie jeśli system na moim sprzęcie nie będzie działac chciałbym wrócić do pierwotnego systemu.A nie posiadam instalki systemu NIESTETY.

(ichito) #4

Za pomocą tego programu stworzysz kopię dysku systemowego, którą możesz przywrócić zamiast istniejącego. Jeśli Cię to nie przekonuje wypróbuj innego darmowego też od Paragona - Backup & Recovery 10.1 Free Edition. Producent na stronie pisze m.in.

"Szybkie i łatwe przywracanie

Kompletne przywracanie komputera do wcześniejszego stanu, bez utraty danych i przeinstalowywania programów

Przywracanie z uprzednio utworzonej kopii zapasowej całego dysku, pojedynczych partycj i lub pojedynczych plików

Przywracanie ze zmniejszaniem rozmiaru - przywracanie obrazu na blok o mniejszym rozmiarze

Tworzenie rozruchowego nośnika USB flash, przywracanie komputera PC na żądanie"

http://www.paragon-software.pl/products/free/id,257

(pamix) #5

Dobra. Z wykonaniem backupu nie ma problemu. Jak przekopiowac te pliki z powrotem na dysk ?

(Jasiek.w) #6

Użyj tego :http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-overview.htm - a później włóż w wirtualny napęd MagicIso - swój plik - i przekopiuj go na pendrive - musisz przygotować pendrive do nagrania plików.

Uruchom: diskpart

DISKPART>list disk - zobaczysz wszystkie swoje dyski

DISKPART>SELECT DISK 1 - tu wybierasz swój pendrive - może być 1,2 lub 3 w zależności ile masz dysków podłączonych

DISKPART>CLEAN

DISKPART>CREATE PARTITION PRIMARY

DISKPART>SELECT PARTITION 1

DISKPART>ACTIVE

DISKPART>FORMAT FS=FAT32 lub NTFS lub exFAT

(Formatowanie może potrwać kilka minut lub jeszcze dłużej ...)

DISKPART>ASSIGN

DISKPART>EXIT

Uruchom: cmd i cd \Windows\system32

C:\Windows\system32\xcopy h:*.* /s/e/f p:\

(gdzie h:\ dysk źródłowy; p:\ dysk docelowy)

I powinien być bootowalny pendrive - jeżeli plik iso był obrazem bootowalnego dysku.

(ichito) #7

Paragon tworzy dysk startowy na USB, po włożeniu go do kompa i uruchomieniu go, wchodzisz w menu bootwania i wskazujesz na napęd USB. Wystartuje Ci program, w którym masz możliwość sprawdzenia integralności kopii systemu i zainstalowania wybranej kopii na komputerze.

(pamix) #8

Niestety w tym programie który mi poleciłes kopia zapasowa nie tworzy sie prawidłowo a raczej zaczyna sie tworzyć, jest informacja że chce skopiować pliki systemowe, wychodzi z Windowsa, kopiuje i uruchamia sie ponownie Windows. Niestety na dysku nie znalazlem tej kopii, a ilość wolnego miejsca na dysku na którym robiłem kopie się nie zmieniła.

Znalazłem program, który skopiował mi pliki z ISO na pendrive'a. Użyłem go i wrzuciłem na pendrive Ultimate Boot CD. Użyłem do klonowania program HDClone zawarty w tym pakiecie. Sklonowałem dysk na drugi dysk. Wszystko niby skopiowało sie OK ale kopia partycji systemowej nie byla identyczna z orginałem z którego go kopiowałem. Inne byly identyczne. Windows nie botuje sie z kopii mimo że w BIOSie wybrałem odpowiednia opcje bootowania.

Co jest powodem że dysk nie klonuj sie prawidłowo. Dodam ze dysk na który skopiowałem orginał to dysk ze złączem USB.