Jak wybrać dobre zabezpieczenie?


(501) #1

Witam wszystkich serdecznie :slight_smile: . Mam do Was następującą prośbę: zamierzam sobie kupić za niedługo notebooka i tworzę listę co i jak tam będzie (lubię wszystko sobie zaplanować), ale do rzeczy...

Poniżej przedstawiam listę programów z kategorii "bezpieczeństwo", które będę miał na tamtym kompie (Windows XP Pro) i chciałbym Was poprosić o opinię...

Czy to będzie dobrze ze sobą współpracowało, jakieś zastrzeżenia, co dodać, wyrzucić...

Chyba wiecie o co mi chodzi. :slight_smile:

-


(system) #2

Usuń z tej "bogatej" listy:

ClamAV, SpyBot S&D, SUPERAntispyware.

Nie powielaj programów ochronnych o tym samym działaniu, startujących razem z systemem, bo będziesz miał "żółwia" a nie komputer. Osobiście jeszcze kilka innych bym usunął.


(501) #3

Staram się nie powielać, chociaż mi to nie wychodzi.

SpyBot S&D chcę mieć tylko ze względu na to, że sprawdza on czy jakaś aplikacja chce modyfikować rejestr, będę musiał jeszcze raz przemyśleć jego kwestię.

PS: Wiem, że mam bzika na punkcie bezpieczeństwa :smiley: , taki już jestem.


(Jar72) #4

Masz defense+ w zaporze comodo i hips w spyshelter wiec po co ci jeszcze spybot który jest cienki i w dodatku po odinstalowaniu go robi bałagan w pliku HOSTS. Zostawiłbym comodo i avasta ewentualnie dołożył na logery SS lub keyscrambler i to tyle jeśli chodzi o ochrone real.


(ficca2) #5

Jaki bałagan? Spybot S&D zabezpiecza całkiem nieźle (immunizacja) nawet bez działania w tle, a plik hosts można sobie w każdej chwili edytować notatnikiem i usunąć wszystkie jego wpisy (które są wyraźnie oznaczone, więc nie ma problemu).

ClamAV wywal, nie instaluje się więcej niż jednego antywirusa. Możesz ewentualnie mieć Avasta na stałe, a raz w miesiącu skanować jakimś skanerem online.


(phx84lbn) #6

Ja wogole postawiłbym na pakiet COMODO - antywirus porządny, zapora porządna, piaskownica szczelna i solidna, osłona proaktywna (Defence+) czujna :wink: Całość skromnie obciąża system...

Tym samym z listy znika MALWAREBYTES, SOPHOS, SPYSHELTER, SuperAntispyware, HotSpot Shield, AVAST oraz CLAM...

Cobian Backup? Ściągnij sobie Hiren Boot CD 10.6 TUTAJ KLIK!! i nagraj ISO na płyte. Masz tam pełno programów do kopii zapasowej.

_________________

Postaw sobie system, aktywuj, zaktualizuj, zrób kopię zapasową... I teraz baw się w sterowniki, programiki i inne takie...


(Gutek) #7

Po co tyle co za dużo to nie zdrowo:

starczy;

- avast! Free Antivirus

- Malwarebytes' Anti-Malware

- Comodo Firewall


(system) #8

To znaczy kiedy ma używać :?: :razz:


(system) #9

A to luz :slight_smile: każdy może się pomylić. A jakby Chciał codziennie skanować Doktorkiem to mało czasu by pozostawało na inne rzeczy :wink:

Ja też co jakiś czas nim skanuje. A do częstszego skanu używam MBAMa i Hitmana Pro.


(Karski Karol) #10

Do listy dopisz Hitman Pro 3.5 używa wielu silników skanujących.


(501) #11

Idąc za Waszymi sugestiami i moimi myślami, skróciłem tą jakże bezpieczną listę:

-