Jak wybrać płatny serwer?

Witam,

Jaką firmę hostingową wybrać?

Musi być abonament roczny, możliwość podpięcia i kupna własnej domeny, SQl, PHP 4 najlepiej 5, mail, możliwość dodawania subdomen, FTP, Panel Klienta i 1 GB powierzchni.Serwer musi być szybki i stabilny.

Odpadają 1and1 i home bo nie da się płacić rocznie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

home nie ma abonamentu rocznego? - pierwsze słyszę.

polecam http://linuxpl.com

Na home.pl płaci się za rok i to świetny hosting! Testowałem kilka innych firm i home.pl jest najlepszy, mam tam od 3 lat pakiet Business Starter.

@RedGhost, dobry żart. =D> :smiley:

Cytat z cennika na home.pl

W obu zarówno 1and1 jaki i home.pl jest abonament roczny.

Co do 1and1 jest bardzo szybki jezeli mowa o FTP, Transfer - natomiast praca w panelu klienta jest średnio przyjemna.

Aktywowanie, usuwanie domen trwa kilka - kilkanaście minut - na home.pl jest momentalnie

1and1 ma po prostu długie czasy uaktualnienia zmiany danych.

Home.pl bardzo dobry, szybki stabilny.

Swojego czasu fajnie pracował OVH. nie wiem jak teraz

adpawl - ? też dobry żart ta twoja głęboka wypowiedź, może sprecyzuj o co Ci chodzi :slight_smile:

chyba że polecasz hosting “dobry żart” :slight_smile:

Ja osobiście polecam hostit.pl. Mam u nich serwer już 3 rok (aktualnie leci) i jestem zadowolony. Posiadam pakiet bussines.

linuxpl.com - Masz pomoc przez gg, pomogą Ci w razie problemów, jak poprosisz to zainstalują Ci oprogramowanie.

Niedrogo, stabilnie.

Masę ofert płatnego hostingu masz np. na favore.pl

http://www.favore.pl/cat151011_hosting-kolokacja.html

To jest o tyle dobre, że w jednym miejscu masz ileś tam ofert do przejrzenia.

Możesz też skorzystać z polecanego linuxpl.com - dobre parametry za rozsądną cenę.

@pmselby, co tu precyzować?

Widzę, że mają nową ofertę. :o -Mimo wszystko firemka dla lubiących przepłacać

Po pierwsze - ceny. No sorry - łapią naiwnych na promocje a potem golą z kasy. Przedłużenie domeny za 99+vat (121,77) -żart.

Serwery podobnie - 738 zeta/rok bez promocji, gdy u konkurencji to samo lub więcej dostanę do 500zł.

Wsparcie techniczne - kolejny żart. Trzeba czekać aż łaskawie odpowiedzą, jak już odpowiedzą to często oklepaną formułką na zasadzie kopiuj-wklej. Może i są pomocni, ale w błahych sprawach.

Ograniczenia owiane są tajemnica - chyba, ze teraz gdzieś zamieścili info o limitach - nie chce mi się szukać.

Gdy o zgrozo korzystałem z ich usług żadnego info na ten temat nie było, na pytania o to tez nie raczyli udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Inaczej - dostawałeś jedynie powiadomienie na maila że strona generuje zbyt duże obciążenie (jakie konkretnie i jaki był limit to już nie informowali), …i proszę zoptymalizować stronę. Najwyżej dostałeś slowloga i na tym pomoc się kończyła. Najśmieszniejsze, że bywały przypadki gdy proste strony w czystym html potrafiły obciążać serwer i proponowali ich optymalizację :x

Inne przypadki to ginący transfer - niestety jakoś nie potrafili wskazać źródła. Tobie w zastraszającym tempie giną dziesiątki gigabajtów transferu z konta, a oni nie wiedzą w jaki sposób, bo nie chcą i/lub nie potrafią monitorować przy użyciu swoich specjalistycznych narzędzi - no wybacz.

Miałem już z nimi wiele przebojów - kilka sam, większość jednak pośrednio - za sprawa ich już byłych klientów.

W efekcie nie znam nikogo, kto by z nimi został dłużej niż rok. Wszyscy moi znajomi już dawno od nich pouciekali …wyjątkiem są Ci, którzy na swoje nieszczęście opłacili z góry okres dłuższy niż 1 rok.

Takie wyjaśnienie wystarczy?

edit do postu poniżej.

@RedGhost, nie miałeś problemów, to się ciesz. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście.

Wstukaj sobie w google np. home.pl i stare dobre 503 , poczytaj opinie innych. Nie wszyscy są zadowoleni z ich usług.

A na stan faktyczny składa się trochę więcej przypadków niż tylko Twój. Chyba, że masz na to jakiś monopol.

Widzisz, ja nie napisałem że wszyscy mają takie problemy - bo tak nie jest. Ty zaś raczyłeś stwierdzić, że wszystko jest OK tylko dlatego że Tobie działa.

-no sorry. Stan faktyczny 100% zadowolenia? :x

Co do przywracania backupa, to się zgadzam - tutaj nie ma kłopotu. To jednak nie jest nic nazbyt skomplikowanego.

Bzdura, nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem pomocy czy przy padzie sklepu internetowego czy w przypadku ataku na sklep i prób włamań na ftp z plikami sklepu. Raz posypała się baza - jeden telefon do pomocy i w ciągu 2h została odtworzona z wewnętrznego backupa home.pl.

Z home jestem od lat i nie narzekam, stronki działają a sklep funkcjonuje tam bezproblemowo od kilku lat.

Nie zgadzam się z opinią adpawl uważam, że jest niezgodna ze stanem faktycznym.

Dziękuję wszystkim za pomoc, ostatecznie wybrałem http://glowanet.pl/.

widze ze juz wybrales, ale ja tak jak w innym temacie, polecałbym linuxpl. Równiez z opłatą roczną.

Ja mam 1and1 i jestem zadowolony :slight_smile:

Witam.

Kolega już wybrał a ja jeszcze dokładam swoje:

jupe.pl

Sam mam u nich hosting (nawet kilka stron w różnych planach) i jest narazie OK.

Po dwóch tygodniach korzystania z glowanet.pl, jestem bardzo zadowolony.Wszystkim polecam tę firmę. Ich serwery są szybkie, stabilne i mają dużo funkcji.