Jak wycenić mieszkanie na sprzedaż?

Jak w temacie. Sprzedaję mieskanie i zastanawiam się jak je wycenić. Mieszkanie w Warszawie

Zatrudnij rzeczoznawcę z banku

Niżej niż wiszące od 6 miesięcy oferty z okolicy, wyżej niż sprzedane w ostatnich 6 miesiącach oferty archiwalne. :wink:

Sprawdź ceny mieszkań na kilku portalach zajmujących się nieruchomościami. Podstawowe dane masz: lokalizacja. metraż, standard, wyposażenie - więc szybko ocenisz ile warte jest Twoje mieszkanie. Najbezpieczniej sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości, zapłacisz małą prowizję i tyle…

Portale ogłoszeniowe i porównać cenę za metr podobnych miedzkań. Wielkość i standard. A potem umówić się z 2 agentami, zaprosić do mieszkania i zapytać na ile oni wyceniają. Nie musisz z nimi umowy podpisywać jeśli nie chcesz
Jeśli Warszawa, to zawsze można skonsultować się z Homly https://homly.to/ i dopytać się na ile to wycenią.

Można też pomyśleć właśnie o pośredniku (agencji). Agencja często podpisuje umowę i chce odpowiedniego procenta od sprzedaży, więc im też zależy, żeby drogo sprzedać.

Sprawdzasz ile w mieście w którym masz mieszkanie na sprzedaż kosztuje 1m2 (to powie ci nawet google wpisz frazę np. “cena metra kwadratowego mieszkania warszawa”, potem dostosowujesz cenę podnosząc lub obniżając zależnie od:

  • lokalizacji (centrum im bliżej cena wzrasta , obrzeże miasta im dalej cena maleje, osiedle strzeżone/zwykłe, prestiż dzielnicy itp)
  • komunikacji miejskiej
  • stanu mieszkania (gotowe do zamieszkania czy do remontu).