Jak wycentrować stronę w css?

Mam pytanie. Chce żeby pewien element strony znajdował się na jej środku. Co mam wprowadzić do css, aby tak się stało?

Pozdro.

margin: 0 auto;

W określonej szerokości strony.

popraw tytuł - inaczej temat wyleci.

Dzięki Cygan.

Pomogło. :wink:

Nie pomogło :mrgreen:

W IE < 6 musisz zastosować hack z text-align: center; :wink:

Wrzuć go najlepiej w komentarzu warunkowym.

Wystarczy doctype z serii strict :wink:

Nie wystarczy, skoro IE5 tego nie obsługuje.

Działa mi i pod IE :wink:

Bo masz pewnie IE6 albo IE7.

Na IE5 już nie zadziała.

Mało kto używa IE 5 ;]

To nie ma nic do rzeczy. Są takie osoby, więc skoro nie jest problemem takie osoby uwzględnić, dlaczego tego nie robić? Co za problem dopisać linijkę kodu? Potem wchodzi taki użytkownik na stronkę i doznaje szoku. Z lenistwa/niedopatrzenia/niedouczenia łebmajstra.

:o

Dzięki Monczkin za wskazanie błędu, a co do tej sprawy działania css w IE5 to uważam, że w czasach gdy na rynku są nowe wersje aplikacji np. IE7, nie ma sensu używać starych w tym przypadku IE5.

Nazywa się to zacofaniem, zwłaszcza, iż program ten jest zupełnie darmowy.

Jest sens - z IE nie jest tak samo jak z Operą czy Fx-em.

IE jest “powiązany” z systemem i dla wielu userów (szczególnie ze starszą wersją systemu Windows) aktualizacja może być problematyczna/niemożliwa.

Zacofaniem nazywa się ignorowanie wyborów użytkowników co do przeglądarki, lekceważenie ich, pisaniem stron pod jedną tylko (własną) przeglądarkę. I jeszcze jedno: IE jest darmowy, ale dodawany do systemu, który za friko nie jest. Nie kupię XP/Visty dla IE7. Uszanuj to.

Ooo kolego!

Zdaje się, że troszeczkę mało wiesz bo przecież IE, np. w wersji 7 jest dostępny w wielu czasopismach i na wielu stronach internetowych zupełnie za darmo. Owszem jest wbudowany w system, w moim przypadku była to wersja 6, ale teraz mam 7, bo po co się męczyć.

A co do pisania stron pod swoją przeglądarkę to stronka, która sobie pomalutku tworzę działa na razie nawet na starszych wersjach przeglądarek.

No i z wypowiedzi kolegi wynika, iż korzysta on ze starszego systemu Windows lub z Linux’a . Jeśli to starszy Windows, no to tylko tak dalej trzymać. Ludzie Pracują powoli na 64-bitowych systemach, a Wasacz na…

No ale ok. Bez obrazy.

Chodzi mi tylko o to, że trzeba iść z duchem bardzo szybkiego postępu.

Uszanowanko. Pozdro. :wink:

Fakt, IE7 jest dostępny tylko dla Windows XP SP2/Windows 2003 (SP1?)/Windows Vista. Ale @Wasacz, IE6 za to dostępny jest nawet dla Windows ME i być może dla 98. Nie możesz zaktualizować? Współczuję. Tak samo współczuję (serio!) pracy na starym systemie.

Ale jest przecież Opera, K-meleon czy Firefox, które ze standardami i nowoczesną siecią radzą sobie o wiele lepiej - po co używać IE?

Oczywiście skoro sprawę da się załatwić jedną linijką CSS to można ją spokojnie stosować - choćby nawet w komentarzu warunkowym jak komuś “brudzi” jego piękny arkusz stylów.

Gorszy jest jednak przypadek IE6. Nadal używają go tłumy ludzi, a ja na przykład (i znajomi webdeveloperzy) odesłałbym go do lamusa jak najprędzej. IE7 jest pod względem dostosowania do standardów sieciowych o wiele lepszy. I mam wielką nadzieję, że wyprzedzi swojego poprzednika w udziale rynkowym.

Nie warto strony domowej robić pod… wszystkie przeglądarki, wystarczy pod Fx, O, IE7 i IE6.

Jeżeli można bez problemu zaktualizować do IE6, to tylko lenistwo użytkownika że tego nie zrobił. Jeżeli webmasterzy będą robić strony pod starsze przeglądarki to nigdy… leniuchy nie zaktualizują swojej przeglądarki.

IE6 >> Windows 95/98/Me/NT/2000/XP

Więc kup to czasopismo i odpal IE7 na przykład na Win98.

Nie zmusisz ludu do przesiadki. Dla ciebie i dla mnie to nie problem, ale dla innych problemem może być.

Lepszy, ale dobry nie jest.

Największa bzdura, jaką w życiu usłyszałem. Przede wszystkim - stron nie piszemy pod przeglądarki , ale piszemy jest zgodnie ze standardami. To, że niektóre przeglądarki wymagają hacków, to inna sprawa. Teoretycznie strona, która działa na Operze i Firefoksie, zadziała i na Safari, ale nie widzę przeszkód, by to przetestować.

Tworzenie stron polega m.in. na umiejętności dostosowania ich do różnych platform - o tym już napisałem i to powinno być oczywiste, ale z tego co widzę - jednak nie jest.

Masz rację - ale co w takim razie powinniśmy zrobić z większą częścią globu, która nadal śmiga na IE?

Niepotrzebnie. Ale ze swojej strony obiecuję, że już nigdy więcej z taką ironią nie wyskoczę - może nikt nie nazwie mnie leniem…

Opera/9.21 (Windows NT 5.1; U; pl) - strasznie to było trudne do wywnioskowania.

Pozdrawiam

Sam sobie zaprzeczasz,.

Piszmy je zgodnie ze standardami i nie będą działać na IE.

Znowu się mylisz.

Ot, chociażby:

:arrow: http://riddle.jogger.pl/2006/05/09/pisa … explorera/