Jak wyciąć obraz w Photoshop'ie?

Mam Photoshop’a 8.0 (angielska wersja) i e za bardzo wiem jak mogę wyciąć obraz. Chodzi mi o to, aby ze zdjęcia wyciąć np. jednego człowieka i później wkleić go na inne tło. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Prosiłabym krok po kroku, jeśli można :slight_smile: Z góry dziękuję! :slight_smile:

Z paska narzędzi po prawej stronie użyj narzędzie Polygonal Lasso lub magnetic lasso ale chyba będzie Ci łatwiej z Polygonal lasso

Po zaznaczeniu przytrzymaj klawisz Ctrl i myszą przeciągnij na inny obrazek.

Ten sam efekt możesz uzyskać w inny sposób. Po zaznaczeniu części obrazka kopiuesz przez kombinację klawiszy Ctrl + C i wklejasz do innego obrazka Ctrl + V

:okulary:

to jest jedno z rozwiązań mających niestety jedną wadę - narzędzia te zaznaczają piksele o podobnej składowej koloru - w związku z tym wycięty obraz często jest poszarpany i nie wygląda zbyt dobrze.

ja proponuję użyć narzędzia pióro (ikona: stalówka pióra) - na dużym powiększeniu obrysować obiekt - i wtedy go dopiero kopiować - wymaga to więcej czasu, ale daje nieporównywalnie lepszy efekt (tym bardziej, że możemy modyfikować zrobione wcześniej linie dopasowując je do obiektu)

w razie problemów: masz kontakty do mnie :slight_smile: