Jak wyciąć ruchomą postać z filmu?

Witam!

Tworze filmik o długości ok. 20min, na temat śmieci i różnych pozostałości w przestrzeni kosmicznej…

Mam zamiar stworzyć różne animacje… Posklejać różne krótsze filmiki, zdjęcia, grafiki…

Ogólnie mówiąc zrobić z tego jeden dłuższy materiał w formie filmu…

I tu wracamy do tematu…

Chciałbym uzyskać efekt podobny do tego tlumacza migowego na tvp2,

który coś tam pokazuje a za nim w tle leci film czy coś…

Mam zamiar “wkleić” siebie/mojego znajomego (na zmianę) w prawy/lewy dolny róg ekranu…

Np. “Leci” jakaś animacja… a ja w tym czasie o niej opowiadam tak jak ten koleś na tvp…

(oczywiście opowiadam normalnie a nie migowym)

Filmik jest adresowany dla uczniów liceum, wiadomo jak odbierane są napisy do tego typu filmików zwłaszcza, że trochę ich będzie… - stąd taki pomysł aby to ciekawie opowiedzieć…

Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

Czy będe musiał nagrać siebie na jednolitym tle?

Jeśli tak, to w jakim formacie… avi styknie?

I oczywiście jeśli owy istnieje, to jakim programem to wykonać? I jak?

Będę happy za każdy pomysł…

pozdr papa30c :wink:

Najprościej sfilmować się na jednobarwnym tle, innym niż ubranie i kolor skóry (zielonym na przykład) i w After Effects nałożyć na ten kolor maskę. Prościej się nie da.

Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi, skombinuj np. Green Screen (zielony materiał) lub biała ściana i wszystko zrób w AAE… :slight_smile: Tutoriale jak to zrobić znajdziesz na videocopilot.net:slight_smile: Pamiętaj o dobrym oświetleniu i porządnym urządzeniu do kamerowania ,a nie pralce… :wink: