Jak wyciszyć dysk od spodu?

Mam takie pytanie jak mogę wyciszyć dysk od spodu żeby nie wydzielał on pisków :-o Mam dysk WDC WD1200JB-00EVA0 (WD-WCAEK1361785) i chciałbym go wyciszyć bez wkładu finansowego aby nie wydzielał tego pisku bo jest to strasznie denerwujące…Dysk działa już tak więcej niż rok i dalej działa więc proszę nie pisać żebym kupił nowy dysk bo wiem że muszę kupić nowy ale narazie nie mam pieniędzy :frowning: Proszę was o porady jak mogę to wykonać i żeby temperatura dysku nie wzrosła za bardzo :slight_smile:

powieś go na sznurku w powietrzu tylko tak zeby był stabilny

Prosta metoda, ale wystarczą nawet niewielkie drgania lub np. przypadkowe poruszenie obudowy i twój dysk zamilknie na zawsze…

A przeczytaliście posta?? mi chodzi jak mogę dysk wyciszyć od spodu! Tzn zrobić jakąś pokrywę żeby te dźwięki wydobywające się z dysku gdzieś się tłumiły! :slight_smile: I żeby nie wzrosła temperatura po tej czynności :-o

Jeśloi sie go ze wszytskich stron po podłącza to nie bezie miał gdzie się ruszyć. Jeśli np z dwóch stron przymocujesz mocno napiętą linka to ani w tą ani w drugą się nie ruszy bo zawsze druga będzie trzymała z drugiej strony.

Tak, jednak po takim zabiegu temperatura może skoczyć o parę stopni - jednak gdy jest przymocowany bezpośrednio do obudowy odprowadza więcej ciepła.

Zgadzam się z prusek122 , tak zawieszony dysk jest nawet mniej podatny na uderzenia, niż zamontowany na sztywno w obudowie. Co do jego chłodzenia, to zależy jak jest z wentylacją w obudowie, jak dobrze, to wisząc niekoniecznie będzie cieplejszy od tego zamontowanego we wnęce.

Wracając do głównego tematu: połóż dysk na jakiejś gąbce czy czymś podobnym tłumiącym i zobacz jak temperatury skoczyły. Jak w granicach przyzwoitości (powiedzmy 40*C) a hałas się zmniejszył, to możesz tak zostawić.

Dziś może zrobię format-a całego dysku to i zrobię także porządek w środku :slight_smile:

[queote]to i zrobię także porządek w środku

W obudowie dysku nie będę rozkręcał :smiley: