Jak wyciszyć dysk twardy?

Witam ,dysk twardy przenosi wibrację na obudowę jak go wyciszyć? myślałem żeby dać jakieś gumy po bokach, co o tym myślicie?

Trzeba pamiętać, że dysk wydziela ciepło, a obudowa działa jak radiator chłodząc go.

Ja wyciszyłem swój dysk kładąc go na dnie obudowy na gąbce, a za chłodzenie służy cichy wentylator.

No tak ale myślałem o jakichś cieniutkich gumkach po bokach dysku, to nie powinien się od tego bardzo grzać a może go wyciszy :slight_smile:

Witam,

spróbuj zmienić ustawienie AAM (ang. Automatic Acoustic Mamagement), jeśli rzecz jasna dysk obsługuje tą technologię. Powinno to zredukować hałasy z dysku, niewielkim kosztem wydajności.

Pozdrawiam

Spróbuj, ale wydaje mi się, że to niewiele da. Widziałem w akcji gumki do wyciszania w obudowie SPC Brutus i efekt nie był znaczący.

Słusznie! To dobra metoda.

W sumie to dałem kawałki gum takich płaskich na wzdłuż boków i dokręciłem i jest ciszej :slight_smile: a od tego się nie powinien grzać.

Powieś dysk na gumce od “majtek” wtedy zobaczysz różnice. To nie żart.

Sposób na wyciszenie jest bardzo prosty. Pomysł z elastycznym mocowaniem sprawdza się idealnie, a o temperatury nie ma się co martwić, gdyż wcale nie są wyższe. Od prawie dziesięciu lat korzystam z elastycznego mocowania:

http://i225.photobucket.com/albums/dd118/slawex1983/Komp2.jpg

http://i225.photobucket.com/albums/dd118/slawex1983/komp.jpg

Tutaj jest to trochę spartańskie, więc obecnie wykorzystuje zatokę 5,25" i uszczelki od rur kanalizacyjnych PCV (bodajże fi 110). Jeśli jesteś zainteresowany zrobię zdjęcia jak to obecnie u mnie wygląda. Efekt - dyski są praktycznie niesłyszalne.

A co myślicie o tym moim sposobie? chyba nie powinno zaszkodzić dyskowi te gumki wzdłuż boków, bo widze że temperatura tak jak wcześniej jest.

Jest OK. Nie przejmuj się tyle.

Lepszym wyjściem są podkładki filcowe.

Zawieszenie na gumkach od gaci to dobry pomysł bo drgania nie idą na obudowę i dysk ma zapewniony owiew, na gąbce bym nie kładł ze względu na ryzyko upieczenia elektroniki, lub zrób taki box

http://forum.dzikie.net/?action=show_temat&id=17759