Jak wyciszyć komputer?

Od dawna mój komputer głośno chodził, ale już nie wytrzymuję.
Chcę z kimś pogadać, szumów nie mam. Tylko mój mikrofon reloop spodcaster strasznie wyłapuje ten głośny komputer…
Tutaj próbka dźwięku (mikrofon ustawiony na 60% głośności)
http://www.mediafire .com/file/vi7ngmb41a6k3bm/test.wav (trzeba usunąć spacje przed .com)
Nagrałem to tuż po wyczyszczeniu komputera i odpaleniu. ( jak gram w niektóre bardziej wymagające gry, komputer jest tak głośny, że nie mogę z nikim rozmawiać bo się nie da ;-; )

Temperatury normalne.

Możesz napisać z jakich konkretnie podzespołów składa się ten konkretny komputer?

Gdybym był bardziej sarkastyczny niż jestem, to bym Ci nagrał i dał linka do odgłosu narzędzi (np. śrubokręt, czy pędzelek) z opisem: - o tak wycisz.
Może chociaż odrobinka informacji co najbardziej hałasuje? Czy to stacjonarny komputer?

pc, graf amd radeon r9 270x, procesor amd fx 6300, obudowa silentium pc gladius m40 pure black, zasilacz chieftec 600W gps 600a8, dysk hdd samsung hd103sj

nie jestem pewien ale wydaje mi się że to hdd i chłodzenie z boxa procesora

pc, graf amd radeon r9 270x, procesor amd fx 6300, obudowa silentium pc gladius m40 pure black, zasilacz chieftec 600W gps 600a8, dysk hdd samsung hd103sj, nie jestem pewien ale wydaje mi się że to hdd i chłodzenie z boxa procesora

Ile masz wentylatorów, i w karcie graficznej, i w obudowie? Jaką masz płytę główną?

karta graficzna wydaje się być cicha, 2 w grafie a w obudowie 4, które też chodzą cicho

To wskazuje, że głównymi podejrzanymi są wentylatory od CPU i od grafiki.

płyta główna gigabyte 970a-ud3p

więc mógłbyś mi polecić jakieś chłodzenie do cpu i gpu? a dysk hdd jest dużo głośniejszy od ssd?

Diagnozę zacząłbym od postawienia komputera na stole i zdjęcia pokrywy bocznej. Potem uruchomiłby jakiś test, który mocno obciąża i cpu, i gpu. Tak szukałbym źródła hałasu.

ja po prostu bezpiecznie zatrzymałem po kolei każdy wentylator komputera z osobna i chłodzenie cpu jest najgłośniejsze jak na razie