Jak wyczyścić dodaj/usuń programy

Po usunięciu niektórych programów z komp. pozostawiły one ślad w dodaj/usuń programy. Jak ja z stamtąd usunąć? :cry:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=177&t=29 ->tu masz program ktorym możesz pousówać wpisy do rejestru które pozostały po skasowanych programach

mozna także Easy Cleanerem

Sokól, mógłbyś dokładnie opisać co mam robić bo jestem noga w te klocki.

a mógłbym ja? :slight_smile:

ściągasz ten program do ktorego jest link w moim wcześniejszym poście, instalujesz, za pierwszym razem wybierasz język, i w tym okienku, ktore sie pojawi wybierasz drugą opcje-dodaj/usun. Teraz zaznaczasz z listy interesujacy Cię wpis u robisz usuń :slight_smile:

Podany link nie działa :cry:

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/6053.html

POLECAM PROGRAM ODKURZACZ NAJLEPSZY DO OCZYSZCZANIA ZBEDNYCH PLIKOW NA DYSKU tu link

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1188&t=59

:!: Dobry też jest jv16 PowerTools

Wszystko OK! Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie, czy w związku z tym , że wgrałem ten program mógłbyś dokładniej opisać mi jego działanie tzn. poszczególnych opcji. Np.przeskanowałem zakładkę “START” i mam bardzo dużo czerwonych kóleczek co oznacza że plik nie istnieje.Czy mogę to usunąć bez żadnych skutków ubocznych.

Najpierw zrób kopie zapasową ;).

Hm… ale jak? i jak póżniej przywrócić gdyby było coś nie tak. :frowning:

Zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=74592

OK. Zrobione

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 18:11

Pomoże mi ktoś zrobić porządek w kompie programem Easy Cleaner :oops:

ja moge pomoc pisz co Cię interesuje

btw Easy Cleaner sam robi kopie

duce Dzięki. Mam jedno pytanie, czy w związku z tym , że wgrałem ten program mógłbyś dokładniej opisać mi jego działanie tzn. poszczególnych opcji. Np.przeskanowałem zakładkę “START” i miałem bardzo dużo czerwonych kóleczek co oznacza że plik nie istnieje. po zrobieniu kopi zapasowej usunąłem wszystkie te kułeczka i narazie jest ok. Czy można jeszcze za pomocą tego programu zrobić trochę porządku.

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 19:14

W którym miejscu moę ją znależć

tak wiec po krótce

easyzj7.jpg

:arrow: 1. Standardowa opcja w tego typu programach, wyszykuje błędne, lub nic nie wnoszące wpisy w rejestrze. Po ich wyszukaniu możesz usunąć wybrane, lub wszystkie.

:arrow: 2. Tu jest chyba to co Cie najbardziej interesowało, czyli usuwa zainstalowane programy, lub wpisy które pojawiają się w panelu dodaj/usuń a programy nie istnieją.

:arrow: 3. Tu wyszukuje się oraz usuwa kopie zapasowe plików. Tu akurat jak cos usuniesz co nie miało byc usunięte to już nie odzyskasz.

:arrow: 4. W tej opcji mozesz wyszukać i usunąc niepotrzebne pliki, znajdujące sie na dysku. Są to przeważnie pliki z historii, jakieś niedokończone pliki z ściągania. Warto zwrócić uwage, że usunięte tu pliki znajduą się w koszu.

:arrow: 5. Ta opcja tutaj wyszukuje i usuwa błedne skrótu, czyli donikąd nie prowadzące.

:arrow: 6. Opcja typowo statystyczna, dzieki niej możesz zobaczyc ile masz wolnego miejsca na wybranym dysku oraz co ile zajmuje. Wszytko zostanie przedstawione na wykresie kołowym.

:arrow: 7. Dzięki tej opcji zobaczysz co uruchamia się razem ze startem systemu. Mozesz wyłączyć wg uznania.

:arrow: 8.Tu pliki tymczasowe IE. Jednym kliknięciem

:arrow: 9.Tu skasujesz pliki cookie IE. Jednym kliknięciem

:arrow: 10. Tu skasujesz historię IE. Jednym kliknięciem

:arrow: 11. Dzieki temu skasujesz w Starcie, w dokumentach wszystkie ostatnio uzywane pliki.

:arrow: 12. Tu opcja, w której przywrócisz wczesniejsze zmiany dokonywane w tym programie. Tyczy się to tylko niepotrzebnych plików, oraz rejestru.

:arrow: 13. Aktualizacja programu. (której dawno nie spotkałem :frowning: )

:arrow: 14. Cała (trzeba przyznać rozbudowana) konfiguracja programu.

:arrow: 15. Tu chyba nie trzeba jakiś specjalnych objaśnień.

:arrow: 16. Pomoc, jednak in inglisz

:arrow: 17. A tu to nie wiem :mrgreen:

jeśli w którym kolwiek przypadku spotkasz czerwoną kuleczke to usuwaj ten wpis

Umiesz czytać ?

Po przeskanowaniu rejestru mam bardzo dużo wpisów, tylko wszystkie są z zielonymi kuleczkami. Mam to zostawić tak jak jest czy mogę usunąć.

Podobnie jest w zakładce duplikaty jest bardzo dużo podwójnych wpisów. Które mam usunąć? :-o

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 18:15

Czy mógłby mi ktoś pomóc i wytłumaczyć, co i kiedy mogę usunąć bez żadnych skutków ubocznych? Opis jak w poście wyżej. :frowning: